Ze świata

Szybki wzrost chrześcijaństwa w opresyjnym Iranie

Zrzut ekranu CBN

Mimo działań islamskiego rządu, który systematycznie nęka i zamyka w więzieniach nawróconych na chrześcijaństwo oraz indoktrynuje islamem nieletnich, chrześcijaństwo w Iranie rośnie w niespotykanym tempie.

Gospodarz radia Voice of the Martyrs, Todd Nettleton, spotkał się z Danem Androsem z Faithwire, by porozmawiać o szczegółach tego niewiarygodnego trendu.

Na przekór oczekiwaniom

Wbrew wszelkim oczekiwaniom, chrześcijaństwo w Islamskiej Republice Iranu wciąż zyskuje wielu nowych zwolenników.

Islamscy duchowni ostrzegają przed szerzeniem się chrześcijaństwa, kościoły domowe są stale na celowniku władz, a przejście na chrześcijaństwo w niektórych częściach kraju faktycznie postrzegane jest jako działanie przeciwko bezpieczeństwu państwowemu.

Jednak żadne z tych zagrożeń nie powstrzymuje szybkiego przyrostu liczebności tych, którzy postanawiają pójść za Chrystusem.

Mohabat News podaje, że do wzrostu nawróceń w tak szybkim tempie dochodzi mimo rygorystycznej indoktrynacji religijnej nieletnich, jaka odbywa się w rodzinach i szkołach.

Islamski rząd Iranu przeznacza ogromne sumy pieniędzy na wspieranie organizacji islamskich, które promują islam wśród młodzieży w kraju i za granicą.

Mimo to, irańska młodzież coraz bardziej oddala się od islamu, co zaczyna mocno niepokoić irański rząd.

Zaledwie z zeszłym roku, gdy ajatollah Makarem Shirazi wyraził niepokój z powodu istnienia populacji chrześcijan na przedmieściach Mashhadu, religijne i polityczne władze miasta natychmiast wysłały w tamten rejon sporą grupę islamskich nauczycieli i głosicieli, by odwracali młodzież od chrześcijaństwa.

Niedługo potem nadeszła fala aresztowań i nękania Irańczyków nawróconych na chrześcijaństwo, a wielu z nich otrzymało długie wyroki więzienia i wysokie kaucje za tymczasowe zwolnienie.

Irański rząd wprowadził też dwukierunkowy plan powstrzymania szerzenia się w kraju chrześcijaństwa i na obydwu frontach poniósł porażkę.

Pierwszy kierunek polegał na przeznaczeniu milionów dolarów na propagandę islamską w całym Iranie; drugi obejmował kampanię rozprawienia się z kościołem, skupioną na nowo nawróconych chrześcijanach, by wzbudzić strach we wszystkich, którzy interesują się tym wyznaniem.

Rząd pozamykał kościoły, w tym Central Assemblies of God (AOG) w Teheranie i Ahwaz oraz kościół Janat Abad w Teheranie.

Nawróconym na chrześcijaństwo zakazano wstępu do oficjalnych kościołów, a wszystkie kościoły w kraju zmuszono do trwałego wycofania nabożeństw w języku Farsi.

Zakazano publikacji i korzystania z wszelkich materiałów związanych z chrześcijaństwem, a obecne na rynku chrześcijańskie książki skonfiskowano.

Mimo to, bez względu na włożone wysiłki, rząd nie jest w stanie powstrzymać szerzenia się chrześcijaństwa, potwierdzając ten fakt we własnych raportach.

Autor: Dan Andros

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button