Ze świata

Szwecja przyznaje status uchodźcy Aideen Strandsson, ubiegającej się o azyl chrześcijance

„CBN News” dowiedziało się, że Szwedzka Agencja Migracyjna postanowiła przyznać Aideen Strandsson status uchodźcy i udzielić jej pozwolenia na pobyt w Szwecji.

Według informacji z pewnego źródła, „status uchodźcy” jest silniejszym postanowieniem na korzyć Aideen, niż przyznanie azylu.

W 2014 roku, Strandsson przyjechała do Szwecji z Iranu z wizą pracowniczą i przyjęła szwedzkie nazwisko. W Iranie porzuciła islam i została chrześcijanką, gdy obejrzała nagranie video, na którym muzułmanie ukamienowali kobietę, a następnie miała sen o Jezusie.

Gdy przyjechała do Szwecji, poprosiła o publiczny chrzest. „Chciałam być publicznie ochrzczona, ponieważ chciałam oznajmić: ‚Jestem wolna, jestem chrześcijanką’, i chciałam, żeby wszyscy się o tym dowiedzieli” – powiedziała Strandsson.

Jednak szwedzki rząd postanowił deportować Strandsson z powrotem do Iranu, gdzie mogła trafić do więzienia, zostać zgwałcona, a nawet zabita.

Gdy „CBN News” nagłośniło sprawę tej byłej, irańskiej aktorki, rząd Węgier zaproponował jej azyl, a wiele osób z całego świata skontaktowało się ze szwedzkim rządem z prośbą o ponowne rozważenie decyzji o jej deportacji.

Strandsson przez lata tkwiła w otchłani zawiłości prawnych, niezdolna do podjęcia pracy ani opuszczenia kraju.

10 lipca zeszłego roku wyszła za mąż za szwedzkiego pastora Cai’a Berger’a.

Strandsson podziękowała „CBN News” za pomoc w nagłośnieniu jej sprawy.

Autor: Dale Hurd

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker