ŚwiadectwaZe świata

Szamani i przywódcy wioski przyjmują Chrystusa

BhutanW Bhutanie, większość ludzi ufa tradycyjnym religiom tego kraju, ale wiele osób zwraca się do Chrystusa po ujrzeniu jego Mocy i miłości. Ludzie z pewnej wioski w Bhutanie wierzyli, że sławni szamani, Puru Ganpati i jego żona, Yamya, mogą uzdrowić każdą chorobę. Ale kiedy szamani sami ciężko zachorowali, byli bezsilni. udzie przychodzili z całej okolicy, aby być uzdrowionymi przez Puru i Yamya.

Podczas gdy oczekujący na uzdrowienie, stali z bojaźnią, para szamanów wykonywała dramatyczne ceremonie i rytuały według tradycyjnej religii. Wszyscy byli zadziwieni mocą szamanów,a Yamya była tak samo szanowana, jak jej mąż, co jest rzadkością w kulturze azjatyckiej. Ale ostatniego roku wszystko się zmieniło.

Puru i Yamya zachorowali poważnie i byli przykuci do łóżek. Nie mogli sobie pomóc sami, korzystali z pomocy szpitalnej i innych szamanów. Jednakże, ich stan zdrowia wciąż ulegał pogorszeniu.

W tej tragicznej sytuacji, misjonarz z „Ewangelii dla Azji”, Amil Romir, przyszedł do ich domu i mówił o miłości Chrystusa. Zanim opuścił ich dom, Amil wołał do Pana Jezusa o uzdrowienie tego małżeństwa. Bóg odpowiedział na modlitwę i para szamanów została natychmiast w pełni uzdrowiona.

Potem Amil zaprosił szamanów na pokaz filmu o życiu Jezusa. Razem z innymi ludźmi z wioski, Puru i Yamya, stali w tłumie chcąc zobaczyć film. Ich zięć, Akash Hiresh – przywódca wioski, również przyszedł.

Po obejrzeniu, jak Chrystus zwyciężył śmierć, Puru i Yamya wyszli przed tłum. Powiedzieli Amilowi, że chcą naśladować Jezusa i modlili się oddając jemu swoje życie. Serce Akash’a zostało również bardzo poruszone przez projekcję filmu i on także przyjął Jezusa do swego życia.

Obecnie, Puru, Yamya i Akash są wierni Panu Jezusowi. Dzięki ich świadectwu, wielu ludzi z wioski jest otwartych na ewangelię o Jezusie.

Amil prosi o modlitwy, aby wielu mogło wybrać Jezusa w rezultacie świadectw ich byłych szamanów. On również prosi o modlitwę, aby Puru, Yamya i Akash wzrastali w nowej wierze.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button