Ze świata

Syria: Znaki życia z Aleppo

SyriaPomoc nadal dociera, wciąż jest potrzebna, a chrześcijanie dziękują za pamięć o nich! Wojna domowa trwa. Pojawiły się pierwsze trudności dotarcia z pomocą do miasta Aleppo. Problemy są nawet z komunikacją, drogą telefoniczną i internetową.

Dziś międzynarodowe Dzieło chrześcijańskie Open Doors otrzymało potwierdzone informacje z miasta ogarniętego walkami. Pomimo coraz większych trudności, pomoc do potrzebujących dociera. Open Doors nawiązało również kontakt z kolejnymi chrześcijanami.

Informator Open Doors podał wiadomość, że „rano doszło do potężnej eksplozji, mieszkańcy są w traumie… ale to nic w porównaniu z wczorajszą. Domy zatrzęsły się w posadach, wielu ludzi zginęło”.

Inny świadek wydarzeń wyraził swoje szczęście z powodu nawiązania kontaktu z zagranicą. „Nie mamy żadnych możliwości łączenia się ze światem. To pierwszy raz od miesiąca. Czujemy pomoc Bożą. Chronimy nasze rodziny”.

Inny chrześcijanin, lider wspólnoty w imieniu prześladowanych chrześcijan z Syrii, wyraził podziękowanie za pomoc kierowaną za pośrednictwem Open Doors.
„Wasza pomoc jest ważna. Rozdaliśmy paczki żywnościowe 70 rodzinom, dzięki Wam możemy także pomagać uchodźcom z Homs, którzy nie mają nic. Rodziny cały czas są w potrzebie, nie ma pracy, każdy ukrywa się w swoich domach”.

Powiedział też, że sytuacja się pogarsza na północy kraju. „W rejonie nie ma mleka dla dzieci, wody, żywności, lekarstw. Większość sklepów jest zamknięta, a ceny wzrosły pięciokrotnie. A my wciąż przygotowujemy paczki z pomocą. Dziękujemy!”.

Aleppo jest miastem w Syrii, o największej populacji chrześcijan. Około 12% mieszkańców to właśnie chrześcijanie. W wyniku przemocy wielu ludzi uciekło z miasta w bezpieczniejsze regiony kraju lub zagranicę.

Prośby modlitewne:

• Módlmy się o pokój dla Syrii.
• Módlmy się o powodzenie akcji docierania z pomocą dla dotkniętych wojną i prześladowaniem chrześcijan.
• Módlmy się o odwagę dla chrześcijan z Syrii.

Źródło Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker