ŚwiadectwaZe świata

Świadectwo: Uwolniony od śmierci, aby zacząć żyć

Uwolniony od śmierci Bystre oczy Ekagraha obserwowały krajobraz, podczas gdy wchodził do małej górskiej wioski. Nowy pastor misji „Ewangelia dla Azji” przyglądał się wzgórzom i miejscom, których nigdy nie widział. Przybył ze swoją żoną i małą córeczką, gotowy aby wkroczyć w nowe życie, które Bóg miał dla nich. Gotów aby dzielić nowe życie z innymi. Ekagrah przybył, aby dzielić się nadzieją, o której sam nic nie wiedział przez większość swojego 32 letniego życia.

Nastolatek traci matkę i siedmioro rodzeństwa

Śmierć i choroby prześladowały Ekagraha jak plaga. Kiedy był nastolatkiem jego matka i siedmioro rodzeństwa zmarło w krótkim odstępie czasu. Jego starsi bracia, zamiast motywować go do kontynuowania nauki, kazali mu porzucić szkołę i podjąć pracę aby im pomóc.

Ekagrah posłuchał braci, rzucił szkołę i podjął pracę w stolicy, aby zarabiać pieniądze dla rodziny. Przez pięć lat pracował jako tragarz, dźwigając bagaże turystów wspinających się po górach. Po pięciu latach powrócił do rodzinnej wioski, aby odwiedzić swoją rodzinę.

W czasie pobytu w wiosce Ekagrah poślubił Geetikę. Wkrótce przenieśli się do stolicy i Geetika urodziła śliczną córeczkę. Wtedy nieszczęście znów powróciło.

Młody mąż opiekuje się chorą żoną i córeczką

Po urodzeniu dziecka Geetika zapadła na dziwną chorobę, jej wnętrzności zdawały się płonąc, w tym samym czasie ich córeczka również zachorowała, częste napady wymiotów, gorączki i rozwolnienia bardzo osłabiały dziecko. Choroba matki i córki była bardzo tajemnicza i nikt nie potrafił ich wyleczyć. Ekargrah musiał sam zmierzyć się z przeciwnościami losu, gdyż nie miał żadnej rodziny w pobliżu. Podążając za przykładem swojej zmarłej matki Ekagrah żarliwie poszukiwał pomocy bóstw w uleczeniu żony i córki.

Złożył dary bóstwom i zabrał swoją rodzinę na wizytę u szamanów i lekarzy, ale nikt nie był w stanie im pomóc. Ostatecznie rozgniewany na bóstwa za brak pomocy postanowił zerwać z kultem bożków.

Rozczarowany mąż odnajduje spokój w kościele

Pewnego dnia po pięciu latach cierpienia i rozczarowań Ekagrah spotkał swojego siostrzeńca i siostrzenice, którzy powiedzieli mu o Jezusie. Ekagrah był zaintrygowany i zaciekawiony i postanowił dowiedzieć się więcej od siostrzenicy o jej Bogu i kościele. Siostrzenica zaprosiła go do kościoła i w niedzielę Ekagrah wymknął się z domu do kościoła nie mówiąc nic swojej żonie.

Gdy tylko przestąpił próg kościoła ogarnęła go fala spokoju. Gdy zaczęło się nabożeństwo i chrześcijanie zaczęli śpiewać i klaskać, Ekagrah wpatrywał się w nich z podziwem i zdumieniem. Podczas nabożeństwa słowa pastora mocno dotknęły serca Ekagraha i postanowił wrócić w następną niedzielę.

Ekagrah postanowił także nie mówić nic żonie o Jezusie i kościele zanim nie dowie się więcej, ale Geetika miała inne plany. Podczas gdy jej mąż uczęszczał do kościoła, Geetika zauważyła że jej ból ustępuje, pozostawiając ją pokrzepioną. Chciała wiedzieć dlaczego tak się dzieje, więc w niedzielę kiedy jej mąż wybierał się do wyjścia zatrzymała go.

Przemiana rodziny z rozpaczy do radości

„Gdzie wychodzisz” – spytała Geetika

Kiedy Ekagrah opowiedział jej o Jezusie i kościele serce Geetiki przepełniła wiara.
„Jestem gotowa iść za Jezusem już teraz „odpowiedziała „wierzę, że całkowicie uzdrowi mnie i moją córkę, i nie mam żadnych wątpliwości że On ma moc to zrobić”.

„Wkrótce” – wyznaje Ekagrah zaczęliśmy doświadczać Bożego pokoju, który zdominował nasze życie, a uczucie do Boga zaczęło coraz bardziej rozwijać się w naszych sercach.

Po kilku tygodniach uczestniczenia w nabożeństwach, oboje zdecydowali przyjąć wolność i łaskę jaką oferuje Jezus. W tym samym czasie, Bóg całkowicie uwolnił Geetikę i jej córkę od tajemniczych chorób.

„Nasza radość nie zna granic”- mówi Ekagrah. „Zaczeliśmy podążać za Panem z całkowitym oddaniem. Nasz dom stał się domem modlitwy”.

Małżonkowie zostają misjonarzami

Chociaż wielu przyjaciół i sąsiadów mówiło im, aby wyrzekli się swojej wiary w Jezusa, ich miłość do Niego tylko wzrastała.

„Byliśmy gotowi, aby ponieść ciężar obowiązku, jakim jest dzielenie się wiarą z zagubionymi ludzmi.”

„Wkrótce moja żona i ja zdecydowaliśmy się służyć Bogu jako misjonarze.”

Oboje rozpoczęli swoją edukację uczestnicząc w biblijnym programie szkoleniowym, gdzie uczyli się o Jezusie, o słowie Bożym, i o tym jak dzielić się wiarą z innymi.

Podążając za Bogiem przez kilka lat, jako misjonarze dowiedzieli się o misji „Ewangelia dla Azji”. Przyłączyli się do niej i przeprowadzili do opuszczonej wioski w środkowym Nepalu.

Kiedy przybyli do wioski, ludzie nie chcieli słuchać o ich wierze. Niektórzy nawet zastraszali ich i mówili, aby opuścili ich wioskę. Małżeństwo jednak modliło się i pościło, po kilku miesiącach Bóg dotknął serc trzech mężczyzn i kobiety.
Podobnie jak Ekagrah i Geetika przyjęli oni pokój i uzdrowienie, które możemy znaleźć tylko w Jezusie.

Małżonkowie pomagają wielu ludziom zrozumieć miłość Jezusa

Przez ostatnie dziesięć lat Ekagrah i Geetika przyprowadzili do Boga jeszcze kilka osób z wioski. Pod czujnym i troskliwym okiem Ekagraha, który stał się prawdziwym bożym pasterzem, kościół wzrasta i co niedziela dziesiątki kobiet i mężczyzn zbiera się, aby uczyć się więcej o Jezusie.

Daleko w czterech nepalskich wioskach Ekagrah regularnie odwiedza ludzi, zbierają się razem na modlitwę i aby wysłuchać Bożego słowa. Dzisiaj, gdy Ekagrah przekracza próg swojego małego górskiego domu unosi oczy aby popatrzeć w góry, które otaczają jego wioskę i dziękuje Bogu, który nie tylko przywrócił go ze śmierci do życia, ale umożliwił mu dzielenie się nadzieją nowego życia z innymi ludźmi.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker