Świadectwa

Świadectwo: Pozyskanie sceptyków

ŚwiadectwoW miejskiej dzielnicy tętniącej życiem, gdzie pastorem jest wspierany przez GFA Ranak Vasant widać jak Bóg przemienia ludzkie serca. Pastor rozpoczął swoją służbę od wynajęcia domu i zaproszenia ludzi do uczestnictwa w modlitwie i spotkaniach. Wkrótce 15 osób zaczęło regularnie uczęszczać na niedzielne nabożeństwa. Jednakże jako nowo założony kościół szybko napotkał opór ze strony właściciela od którego wynajmował dom. Właściciel – Daabet Chopra uznaje tylko lokalną religię. Był zły kiedy pastor Ranak zaczął głosić mu Dobrą Nowinę i nie wyraził zgody aby chrześcijańskie spotkania modlitewne odbywały się u Ranaka w domu. Pewnego dnia właściciel kazał nawet przerwać spotkanie modlitewne i wyprosił wszystkich uczestników.

Pastor Ranak modlił się żarliwie o Bożą interwencję w tej sytuacji. Bóg odmienił serce Dabeeta. Kiedy właściciel domu dowiedział się o pasji misjonarza do  służenia ludziom i ciężkiej pracy mimo trudności, Dabeet ustąpił. Pozwolił Ranakowi pozostać w wynajmowanym domu i nadal prowadzić spotkania modlitewne. Ta Boża interwencja pozwoliła Ranakowi nadal dyscyplinować ludzi takich jak Ankur Rao i Ihit Chauhan.

Dwaj przyjaciele znaleźli prawdę

Pewnego dnia pastor Ranak spotkał dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli wiele wątpliwości w życiu. Dał im trochę chrześcijańskiej literatury ale oni zaczęli zadawać pytania jeszcze przed przeczytaniem literatury. W całym ich niezrozumieniu znaleźli odpowiedź w wypowiedziach Ranaka. Ankur niedawno stracił ojca (zmarła na atak serca). Jego ojciec chciał dać mu możliwość podróżowania ale finanse na to nie pozwalały. W tym czasie żałoby pastor Ranak modlił się za Ankura. Widząc miłość Jezusa manifestującą się przez pastora, Ankur zdecydował się podążać za Jezusem i zaczął regularnie uczęszczać na spotkania modlitewne. Bóg odpowiedział także na modlitwy o podróże i dotychczas Ankur był na Bliskim Wschodzie dwa razy.

Ihit, który pracował jako krawiec zapytał pastora jak znaleźć spokój. Ranak wskazał mu Biblię  gdzie znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania. Podobnie jak jego przyjaciel Ankur nawrócił się i oboje dzielili się swym świadectwem w kościele. Ci młodzi mężczyźni są jednymi z wielu nowo-nawróconych w kościele Ranaka. Ich oczy zostały otwarte na światło Ewangelii.

Proszę módlcie się o ich duchowy rozwój i łaskę Bożą by stale kontynuować służbę pastora Ranaka.

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button