PrześladowaniaZe świata

Sudan: Atak na chrześcijan sprowokowany przez imamów

Budynek kościoła w Sudanie
Zdjęcie: Budynek kościoła w Sudanie (Źródło: World Watch Monitor)

6 czerwca w Chartumie po wieczornej modlitwie i wezwaniu imamów do oczyszczenia ich „muzułmańskiego terytorium”, rozpoczęły się ataki na chrześcijan. Następnego dnia na targu grupa chrześcijan została zaatakowana pałkami i karabinami. Wielu z nich, m.in. Ariere Sathor (18 l.), odniosło poważne rany. Ponadto zostało spalonych 16 tymczasowych schronień z plastiku, w których mieszkali uchodźcy z Południowego Sudanu.

Według jednego z lokalnych informatorów chrześcijanie w tym miejscu byli nękani już od dłuższego czasu.

Do otwartego ataku doszło, kiedy imam powiedział, że chrześcijanie są „niewiernymi”, przestępcami i wytwórcami alkoholu.

Z kolei 20 czerwca w Omdurmanie, olbrzymim mieście na zachodnim brzegu Nilu, naprzeciw stolicy kraju, Chartumu, ojciec 4 dzieci, Mariel Bang został śmiertelnie dźgnięty nożem, a kilku innych wierzących zostało rannych. Słyszano jak grupa napastników krzyczała podczas ataku „Allah Akbar”.

Módlmy się za rannych w tych atakach, prosząc, aby Bóg uleczył ich, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Powierzajmy Panu pogrożoną w nagłej żałobie rodzinę Mariela. Niech Pan objawi swoją potęgę zaspokajając ich duchowe i praktyczne potrzeby „według swego bogactwa w chwale” (Flp 4,19). Ponadto módlmy się o Boże zaopatrzenie i ochronę dla uchodźców Południowego Sudanu, aby każda w tych rodzin znalazła miejsce, które mogłaby nazwać domem.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Tagi
pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.