Prześladowania

Sudan: Aresztowani bo nawrócili się z islamu

Chrześcijanie oskarżeni o apostazję

Sudan13 października 12 chrześcijan zostało aresztowanych w Nyala w Południowym Darfurze. Funkcjonariusze służby bezpieczeństwa wtargnęli na nabożeństwo i zapytali obecnych, czy są chrześcijanami. Po uzyskaniu potwierdzenia, wszystkich zabrali do więzienia.

Po przesłuchaniu zwolniono trzech wierzących, którzy nie nawrócili się z islamu.

Natomiast pozostali byli przez kolejny tydzień bici i zmuszani do wyparcia się Chrystusa. Powiedziano im, że jeśli zdecydują się wyrzec swojej wiary i zadeklarować powrót do islamu, zostaną uwolnieni. Ostatecznie wszyscy, z wyjątkiem jednego, poddali się i wyparli wiary, unikając możliwej kary śmierci za apostazję. Zostali oni zwolnieni 21 października.

Ostatnim pozostającym w więzieniu był lider kościoła, Tajadin Idris Yousef. Został oskarżony o apostazję i zwolniony za kaucją następnego dnia. 28 października miał się stawić w sądzie. Nie jest jednak znany dotąd wynik tej rozprawy.

Módlmy się za tych nawróconych chrześcijan

i innych, którzy stoją w obliczu zagrożenia ze strony władz. Niech doświadczają pokoju, siły i łaski, pochodzących od Boga, który otacza łaską wszystkich, którzy na Nim polegają. Módlmy się, aby Tajadin mógł ufnie stawić czoła zarzutom i groźbie kary śmierci, wiedząc, że Chrystus jest z nim (Dan 3) i że Duch Święty będzie jego orędownikiem.

Źródła: Middle East Concern, Mission Network News, Sudan Tribune
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.