Prześladowania

Sri Lanka: Napady na chrześcijan

Sri Lanka10 lipca w okręgu Ampara w Prowincji Wschodniej, uczestnicy spotkania, zwołanego w sprawie podziału ziemi, zaatakowali obecnego tam pastora. Buddyjski mnich skopał tego pastora, powodując u niego poważne obrażenia ręki i brzucha. Napastnicy szli później za poturbowanym chrześcijaninem do jego domu, odgrażając się jemu i jego rodzinie.

Wieczorem 19 lipca w okręgu Badulla w Prowincji Uva

około pięćdziesięcioosobowy tłum zaatakował pięć domów należących do rodzin chrześcijańskich. Napastnicy rzucali w budynki kamieniami, niszcząc dachy, i wybijali okna kijami i odłamkami skalnymi. Niektóre rodziny uciekły w strachu do dżungli i czekały na uspokojenie się sytuacji. Napastnicy okradli także i zburzyli sklep spożywczy należący do jednej z rodzin. Właściciel sklepu został poważnie ranny. Napaść była częścią działań mających zmusić rodziny chrześcijańskie do wyrzeczenia się wiary lub opuszczenia wioski.

Módlmy się o uzdrowienie osób rannych w tych atakach. Módlmy się, aby chrześcijanie nie bali się, ale ufali Bogu we wszystkim. Módlmy się, aby Pan nadal posilał chrześcijan w Sri Lance, by z miłością i odwagą głosili Ewangelię pośród prześladowań (Ef 6:18-20).

/źródło: National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka/

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button