Prześladowania

Sri Lanka: Dzieci gotowe umrzeć dla Jezusa

Dzieci z Kościoła Ewangelicznego Syjonu na krótko przed zamachem, w którym wiele z nich straciło życie.

W wyniku zamachów, do jakich doszło w niedzielę wielkanocną na Sri Lance, śmierć poniosło 359 osób, a ok. 500 zostało rannych. Terroryści samobójcy przeprowadzili skoordynowane ataki na trzy kościoły: dwa katolickie (Kościół św. Antoniego w Kolombo i Kościół św. Sebastiana w Negombo) i jeden protestancki (Kościół Ewangeliczny Syjonu w Batticaloa), oraz na trzy hotele. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie.

Tuż przed zamachem na Kościół Ewangeliczny Syjonu dzieci uczestniczyły w zajęciach katechetycznych. Omawiając lekcję, nauczyciel zapytał je: „Ile z was jest gotowych umrzeć dla Jezusa?”. Wszystkie podniosły ręce. Po zakończeniu zajęć dzieci wyszły na dziedziniec kościoła, aby się bawić, podczas gdy dorośli gromadzili się w kaplicy na nabożeństwo.

W tym samym czasie do kaplicy wszedł podejrzanie zachowujący się mężczyzna, który przedstawił się jako Omar. Wypytywał on pastora o dokładną porę rozpoczęcia nabożeństwa. Jeden z wiernych, Ramesz, postanowił wyprowadzić go z terenu kościoła. Mężczyzna ten okazał się terrorystą samobójcą i zaraz po tym, jak opuścili budynek, wysadził się w powietrze, zabijając Ramesza, 15 innych dorosłych i 12 dzieci spośród tych, które właśnie wyraziły gotowość oddania życia dla Pana Jezusa.

Pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi partnerami na Sri Lance, którzy niosą pomoc poszkodowanym. Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sytuacji. Na razie przyłączamy się do apelu naszych braci i sióstr ze Sri Lanki, którzy proszą nas o żarliwe modlitwy.

Módlmy się o powrót do zdrowia wszystkich osób rannych w tych zamachach. Módlmy się o pociechę dla tych, którzy utracili swoich bliskich. Módlmy się o mądrość dla władz Sri Lanki, aby potrafiły zapanować nad sytuacją i przeprowadzić swój kraj przez ten kryzys. Módlmy się o opamiętanie dla islamistów na całym świecie, aby zaprzestali swoich morderczych knowań i zwrócili się do Chrystusa z prośbą o przebaczenie i odnowę serca.

Źródło: Release International, Barnabas Fund, The Voice of the Martyrs Canada
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button