PrześladowaniaZe świata

Somalia: nawrócona z islamu poddana publicznej chłoście

SomaliaSofia Osman, nawrócona z islamu 28-letnia chrześcijanka z miasta Janale w regionie Shabellaha Hoose, została w listopadzie aresztowana przez bojowników Al-Szabab. 22 grudnia, na znak jej uwolnienia po miesięcznej niewoli w obozach Al-Szabab, Sofia została przeprowadzona przed wiwatującym tłumem i poddana publicznej chłoście za przyjęcie „obcej religii”.

Chłostę wykonano na oczach setki szydzących z niej widzów.

„Otrzymała 40 batów … nie powiedziała jednak, jakie inne upokorzenia zniosła będąc w rękach bojowników” – powiedział naoczny świadek, dodając, że silnie krwawiła. „Widziałem jak zemdlała. Myślałem, że umarła, ale szybko odzyskała przytomność i została zabrana przez rodzinę”.

Po chłoście Sofia leczyła obrażenia w swoim rodzinnym domu. Nie chciała z nikim rozmawiać i wyglądała na oszołomioną – powiedziała osoba będąca w bliskim kontakcie z rodziną Sofii, dodając: „Proszę módlcie się za jej szybki powrót do zdrowia”.

Módlmy się, aby Pan całkowicie uzdrowił Sofię ze wszystkich ran fizycznych i emocjonalnych. Módlmy się, aby czerpała nadzieję ze świadomości, że Dobry Pasterz idzie z nią w tym trudnym okresie (Ps 23). Módlmy się, aby świadectwo jej wierności zostało wykorzystane dla dobra Ewangelii. Módlmy się za wszystkich chrześcijan w Somalii.

/źródło: Compass Direct News/

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.