PrześladowaniaZe świata

Somalia: Młody chrześcijanin ścięty przez islamistów

Somalia25 września w pobliżu Mogadiszu bojownicy Al-Szabab zamordowali Guleda Jama Muktara, kilkunastoletniego chłopca, którego rodzice prowadzili studium biblijne. Islamiści zaczęli obserwować jego rodzinę od czasu jej przybycia do kraju z Kenii w 2008 r. „Osobiście znam tę rodzinę jako chrześcijan, którzy mieli tajne spotkania biblijne w swoim domu” – twierdzi informator VOM. Według świadków bojownicy Al-Szabab przyjechali do domu Guleda o 6 rano, gdy przygotowywał się do wyjścia do szkoły, a jego rodzice byli już w pracy. „Sąsiedzi słyszeli krzyki pochodzące z domu, które następnie nagle umilkły” – powiedział informator VOM. Zawiadomili oni rodziców, którzy po powrocie do domu szybko pochowali syna. Cała rodzina następnie uciekła w obawie przed dalszymi aktami przemocy.

Ten ostatni przypadek zabójstwa nie jest odosobniony.

W styczniu, z powodu swojej wiary chrześcijańskiej, została brutalnie zamordowana matka czworga dzieci. Wiosną zastrzelono młodego chrześcijanina, a we wrześniu znaleziono pozbawione głowy ciało innego porwanego chrześcijanina, który porzucił islam. Muzułmańscy ekstremiści z Al-Szabab, które ma powiązania z al-Kaidą, kontrolują południowe i środkowe obszary dawnej Somalii. Al-Szabab zostało uznane za organizację terrorystyczną przez kilka zachodnich rządów.

Módlmy się, aby rodzina Guleda znalazła pokój i odpoczynek w Panu i aby ich wiara pozostała mocna pomimo śmierci syna. Módlmy się, aby plany Al-Szabab unicestwienia chrześcijan w Somalii zostały udaremnione. Prośmy Boga o ochronę dla Jego wiernych naśladowców w tym kraju. Módlmy się o trwały pokój w Somalii.

źródło: Compass Direct News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button