Ze świata

Śmiertelne żniwo koronawirusa rośnie, służby pomagają dotkniętym przez epidemię: „Moja nadzieja spoczywa w Bogu”

Gdy liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa rośnie, służby chrześcijańskie podejmują inicjatywę i oferują pomoc ludziom dotkniętym przez epidemię na całym świecie.

Koronawirus Billy Graham Evangelistic
Źródło: The Billy Graham Evangelistic Association/Samaritan’s Purse

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) skorygowała globalny wskaźnik zgonów na skutek infekcji koronawirusem, ogłaszając, że wirus okazuje się śmiertelny dla 3,4 procenta zarażonych – donosi The New York Times.

Rzeczniczka WHO, dr Margaret Harris, powiedziała, że ten wzrost to „z grubsza skalkulowany” obraz globalnego wskaźnika zgonów z powodu choroby i oczekuje się, że „z czasem będzie się zmieniać i wahać w różnych miejscach”.

W Stanach Zjednoczonych zanotowano co najmniej 120 przypadków zarażenia w kilkunastu stanach oraz 9 zgonów, do których doszło w Seattle w stanie Waszyngton.

Reakcja Billy Graham Evangelistic Association i Samaritan’s Purse

Służby chrześcijańskie dostarczają artykuły osobistej ochrony, by zapobiegać szerzeniu się epidemii. W lutym, Billy Graham Evangelistic Association (BGEA) i Samaritan’s Purse (SP) wysłały do Wuhan w Chinach ponad 70 palet z artykułami medycznymi i odzieżą ochronną.

Chińska Służba BGEA i SP wysłała też 10 tysięcy masek ochronnych do miasta Huai’an. „Dzięki Bogu, nasi przyjaciele z USA przysłali nam maski we właściwym czasie, gdy byliśmy w rozpaczliwej potrzebie. Chwała Panu!” – powiedział dyrektor naczelny Szpitala Publicznego nr 4 w Huai’an.

Zespół Chińskiej Służby próbuje też złagodzić lęki społeczeństwa, rozmawiając ze swoimi informatorami przez WeChat, jedną z największych w Chinach aplikacji mediów społecznościowych i komunikacyjnych.

BGEA stworzyło stronę internetową, na której odpowiada na obawy związane z koronawirusem i udziela pomocy duchowej.

Ci, którzy martwią się dalszym rozwojem epidemii, zachęcani są do oddania swoich wątpliwości i lęków naszemu Bogu Ojcu.

Do tej pory, koronawirus zaraził ponad 94 tysiące ludzi z 60 krajów na całym świecie, powodując ponad 3.200 zgonów.

„Wirus jest bezwzględny i nie wiemy, skąd pochodzi, ani dokąd zmierza” – powiedział Daniel Ma, starszy przedstawiciel służby BGEA i SP w Chinach. „Ale Jezus jest miłością, i wiemy, skąd pochodzi i dokąd zmierza. A my idziemy za Nim”.

Franklin Graham, prezes i dyrektor naczelny BGEA i Samaritan’s Purse, powiedział: „Modlimy się za chiński naród i za inne narody, w których szerzy się wirus. Nasze serca zwracają się ku tym, którzy chorują i cierpią, oraz ku rodzinom, które opłakują stratę swoich bliskich. Świat szuka nadziei. Moja nadzieja spoczywa w Bogu. Król Dawid powiedział: ‚Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną’ (Psalm 23:4)”.

„Któregoś dnia wszyscy staniemy przed Nim i zdamy sprawę z tego, jak przeżyliśmy swoje życie. Modlę się, by każdy złożył swoją nadzieję i zaufanie w Jezusie Chrystusie” – powiedział Graham.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.