PrześladowaniaZe świata

Seria ataków na chrześcijan w stanie Orisa

IndieChrześcijanie z plemienia Koya, zamieszkujący zapomniane przez ludzi wioski w stanie Orisa, są od kilku miesięcy obiektem ataków ze strony ekstremistów hinduistycznych. Od 8 grudnia 2010 r. doszło tam do co najmniej 15 aktów przemocy. W ostatnim znanym przypadku, 23 lutego w Murliguda, około 60 członków hinduistycznej bojówki RSS napadło na dwóch chrześcijan.

Markari Soma został pobity do nieprzytomności,

a dla Bhadana Hontala napaść skończyła się uszkodzeniem bębenków usznych. Seria ataków, w których ucierpiały m.in. chrześcijańskie kobiety i dzieci, rozpoczęła się 8 grudnia w wiosce Katanpali pobiciem pastora Marka Markaniego w jego wlasnym domu przez grupę około 35 bojówkarzy. Hinduiści dokonywali też nocnych nalotów na spotkania modlitewne, bijąc zgromadzonych chrześcijan. Co najmniej cztery rodziny opuściły swoje wioski i przebywają w ukryciu z powodu pogróżek bojówkarzy.

Módlmy się, aby Pan uzdrowił poszkodowanych w tych atakach. Módlmy się, aby dał im zdolność przebaczenia i odwagę do trwania w wierze w Chrystusa. Módlmy się, aby nie doszło do kolejnych ataków.

(Źródło Compass Direct News)

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button