Ze świata

Sean Feucht z Bethel Music krytykuje Instagrama i Twittera za cenzurowanie wersetów z Biblii

Lider uwielbieniowy i tekściarz Sean Feucht zwrócił uwagę, że Twitter i Instagram cenzorują posty chwalące Boga i zawierające utwory uwielbieniowe. Powiedział też, że zamknięte zostało konto Beni Johnson, starszej liderki z Bethel Church, na którym udostępniała wersety z Biblii.

Sean Feucht

Kiedy próbuje się wejść na profil Johnson na Twitterze nazwany „@prayfor5”, który obserwuje ponad 32 tys. osób, wyświetla się komunikat, że to konto nie istnieje.

W czwartek Feucht opublikował na Twitterze screeny postów autorstwa Johnson zawierające wersety biblijne, który zostały zablokowane przez serwis. Pojawiała się informacja, że mogą zawierać nieodpowiednie treści.

Najnowszy tweet Johnson zawierał fragment z Księgi Psalmów (34:15): „Odstąp od złego, czyń dobro;
szukaj pokoju, idź za nim!”.

„Technologiczni giganci już nie poprzestają na blokowaniu teledysków uwielbieniowych, teraz blokują też wersety z Biblii o pokoju! W mediach społecznościowych potrzeba więcej pokoju i uwielbienia, a mniej cenzurowania wyznawców Jezusa. @prayfor5”, napisał Feucht.

W innym tweecie chrześcijański muzyk napisał: „Tak to właśnie wygląda w Ameryce! Instagram klasyfikuje teledyski uwielbieniowe jako „szkodliwe lub fałszywe informacje”. Wolność religijna? Wolność słowa? Cenzura technologicznych gigantów?”.

Jeden z ocenzurowanych filmów był zatytułowany „Uwielbienie w trakcie zamieszek w Saint Louis” („Worshiping through the riots in St. Louis”). Według Fox News przedstawiał zróżnicowaną grupę ludzi głoszących o pokoju, wierze i akceptacji przy lecącej w tle muzyce.

Zacenzurowano też inne wideo pod tytułem „Zgromadzenie Nadziei w miejscu upamiętnienia George’a Floyda” („HOPE RALLY at the George Floyd Memorial site”). Film przedstawiał ludzi, którzy modlili się, śpiewali i pocieszali wzajemne, a także chrzty niektórych zgromadzonych. Ludzie o różnych kolorach skóry płakali razem i przytulali się.

Josh Hawley, senator z Partii Republikańskiej i były prokurator generalny Missouri, udostępnił posty Feuchta krytykujące cenzurę stosowaną przez technologicznych gigantów.

„Instagram cenzuruje chrześcijańskiego lidera uwielbieniowego, który chce publikować filmy przedstawiające uwielbianie Boga w miejscach, w których panuje atmosfera niepokoju. Co w tym niezgodnego ze ‚standardami społeczności’? Nie mogę się doczekać, aż usłyszę wyjaśnienie”, napisał Hawley.

Wcześniej Feucht napisał: „Choć Facebook, Instagram i Twitter promują treści zawierające przemoc, zamieszki i zniszczenie, cenzorują uwielbienie, modlitwę, spokojne protesty i wszystko, co nie jest zgodne z ich narracją siania strachu. Posty moje i innych to dowód”.

– Jestem liderem w społeczności wierzących. Jestem też artystą, prowadzę służbę uwielbieniową i misyjną – powiedział Feucht w rozmowie z Fox News. – Od początku niedawnych protestów w Ameryce wybieraliśmy się do wielu z tych miejsc i przyprowadzaliśmy zróżnicowaną i zjednoczoną grupę ludzi – czarnoskórych, białych, latynosów, Azjatów, zjednoczonych w wielbieniu Boga, modlitwie i spokojnym proteście.

Lider uwielbieniowy powiedział, że dowiedział się o cenzurze, kiedy niektórzy z jego fanów poinformowali go, że nie mogą udostępniać lub wyświetlać opublikowanych przez niego ostatnio treści.

– Widziałem, że filmy były blokowane, jako że nie spotkały się ze standardowym odzewem. Nie wiedziałem jednak, jaki był powód, dopóki ludzie nie zaczęli oznaczać mnie w postach, które o tym mówiły. Zacząłem więc o tym informować, bo to szaleństwo.

Autor: Anugrah Kumar

Źródło: The Christian Post

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button