Ze świata

Rzeźba ONZ wygląda jak bestia czasów ostatecznych z Księgi Apokalipsy

ONZ rzeźba
UN Photo/Manuel Elías

Organizacja Narodów Zjednoczonych postawiła w Nowym Jorku gigantyczny pomnik, który przypomina „bestię” czasów ostatecznych z nowotestamentowej Księgi Apokalipsy (Objawienia).

Zdjęcie pomnika znalazło się niedawno we wpisie United Nations Photo na Twitterze.

„Strażnik międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa stoi na Visitor’s Plaza przed kwaterą główną #UN. Strażnik łączy w sobie panterę i orła, i jest darem rządu Oaxaca w Meksyku” – czytamy we wpisie.

Rzesza krytyków na mediach społecznościowych mówi, że pomnik wygląda jak „bestia”, o której w Starym Testamencie mówił prorok Daniel, i o której pisał apostoł Jan w Księdze Objawienia.

W Księdze Daniela 7:2-4 znajdujemy opis bestii podobnej do lwa i ze skrzydłami orła:

„Daniel powiedział: Oto co zobaczyłem w swoim widzeniu w nocy: Oto cztery wiatry niebieskie potykały się na wielkim morzu. A cztery wielkie bestie wyszły w morza, jedna różniła się od drugiej. Pierwsza była podobna do lwa i miała orle skrzydła„. (UBG)

W Nowym Testamencie, Apostoł Jan opisał bestię o podobnych cechach

W Księdze Apokalipsy (Objawienia) 13:2 czytamy:

„A bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, a jej łapy jak u niedźwiedzia, a jej paszcza jak paszcza lwa. I dał jej smok swoją moc, swój tron i wielką władzę”. (UBG)

Inny biblijny werset, jaki przywodzi na myśl firmowany przez ONZ pomnik „pokoju i bezpieczeństwa”, znajdujemy w bezpośrednim ostrzeżeniu o czasach ostatecznych w 1 Liście do Tesaloniczan 5:2-3:

„Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pana przyjdzie jak złodziej w nocy. Bo gdy będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo – wtedy przyjdzie na nich nagła zguba, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie ujdą”. (UBG)

Komentarz Michaela Snydera

Pisząc dla bloga „The Economic Collapse”, komentator Michael Snyder zauważył, że pomnik „wygląda jak coś z filmu science-fiction”, nie przypominając żadnej znanej istoty na tej planecie.

„Naprawdę myśleli, że mogą coś takiego postawić i nikt nie zauważy?” – pyta Snyder.

Użytkowniczka Facebooka Kelly Caudill również zauważyła podobieństwo i mówi o tym w swoim niedawnym wpisie. „Wow, nie można czegoś takiego wymyślać… Nowa rzeźba Organizacji Narodów Zjednoczonych mówiąca o 'Pokoju i Bezpieczeństwie'” – pisze, dodając duże zdjęcie pomnika.

Caudill wskazuje też wyżej wymienione wersety i ostrzega:

„Czy to bestia, którą Jan widział w Objawieniu w swojej wizji czasów ostatecznych… której smok (wąż/szatan) dał władzę nad wszystkimi ludami, językami & narodami… OZN?!! Skopiowano z Angela Renee” – napisała.

„Ludzie, nie można czegoś takiego wymyślać!!! Czymś absolutnie najważniejszym w waszym życiu jest znać Pana Jezusa! nie wiedzieć o Nim, ale znać Go!” – zakończyła.

Autor: Steve Warren
Źródło: CBN News

Inne: Antyizraelska rezolucja ONZ, Wzgórze Świątynne nazwane po muzułmańsku

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. ha ha ha nareszcie Jehowa zrobi porządek z niegodziwcami i cisi posiada ziemie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button