Ze świata

Rzeźba ONZ wygląda jak bestia czasów ostatecznych z Księgi Apokalipsy

ONZ rzeźba
UN Photo/Manuel Elías

Organizacja Narodów Zjednoczonych postawiła w Nowym Jorku gigantyczny pomnik, który przypomina „bestię” czasów ostatecznych z nowotestamentowej Księgi Apokalipsy (Objawienia).

Zdjęcie pomnika znalazło się niedawno we wpisie United Nations Photo na Twitterze.

„Strażnik międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa stoi na Visitor’s Plaza przed kwaterą główną #UN. Strażnik łączy w sobie panterę i orła, i jest darem rządu Oaxaca w Meksyku” – czytamy we wpisie.

Rzesza krytyków na mediach społecznościowych mówi, że pomnik wygląda jak „bestia”, o której w Starym Testamencie mówił prorok Daniel, i o której pisał apostoł Jan w Księdze Objawienia.

W Księdze Daniela 7:2-4 znajdujemy opis bestii podobnej do lwa i ze skrzydłami orła:

„Daniel powiedział: Oto co zobaczyłem w swoim widzeniu w nocy: Oto cztery wiatry niebieskie potykały się na wielkim morzu. A cztery wielkie bestie wyszły w morza, jedna różniła się od drugiej. Pierwsza była podobna do lwa i miała orle skrzydła„. (UBG)

W Nowym Testamencie, Apostoł Jan opisał bestię o podobnych cechach

W Księdze Apokalipsy (Objawienia) 13:2 czytamy:

„A bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, a jej łapy jak u niedźwiedzia, a jej paszcza jak paszcza lwa. I dał jej smok swoją moc, swój tron i wielką władzę”. (UBG)

Inny biblijny werset, jaki przywodzi na myśl firmowany przez ONZ pomnik „pokoju i bezpieczeństwa”, znajdujemy w bezpośrednim ostrzeżeniu o czasach ostatecznych w 1 Liście do Tesaloniczan 5:2-3:

„Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pana przyjdzie jak złodziej w nocy. Bo gdy będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo – wtedy przyjdzie na nich nagła zguba, jak bóle na kobietę brzemienną, i nie ujdą”. (UBG)

Komentarz Michaela Snydera

Pisząc dla bloga „The Economic Collapse”, komentator Michael Snyder zauważył, że pomnik „wygląda jak coś z filmu science-fiction”, nie przypominając żadnej znanej istoty na tej planecie.

„Naprawdę myśleli, że mogą coś takiego postawić i nikt nie zauważy?” – pyta Snyder.

Użytkowniczka Facebooka Kelly Caudill również zauważyła podobieństwo i mówi o tym w swoim niedawnym wpisie. „Wow, nie można czegoś takiego wymyślać… Nowa rzeźba Organizacji Narodów Zjednoczonych mówiąca o 'Pokoju i Bezpieczeństwie'” – pisze, dodając duże zdjęcie pomnika.

Caudill wskazuje też wyżej wymienione wersety i ostrzega:

„Czy to bestia, którą Jan widział w Objawieniu w swojej wizji czasów ostatecznych… której smok (wąż/szatan) dał władzę nad wszystkimi ludami, językami & narodami… OZN?!! Skopiowano z Angela Renee” – napisała.

„Ludzie, nie można czegoś takiego wymyślać!!! Czymś absolutnie najważniejszym w waszym życiu jest znać Pana Jezusa! nie wiedzieć o Nim, ale znać Go!” – zakończyła.

Autor: Steve Warren
Źródło: CBN News

Inne: Antyizraelska rezolucja ONZ, Wzgórze Świątynne nazwane po muzułmańsku

pokaż więcej

Podobne wiadomości

2 komentarzy

  1. To nieładnie tak „mijać się z prawdą” i to już w pierwszym zdaniu tekstu, zwłaszcza na portalu o tak szlachetnej nazwie. Ten pomnik nie jest gigantyczny. Dla zainteresowanych załączam link do zdjęcia, na którym tuż przed pomnikiem stoją ludzie, to dość dobrze oddaje skalę. Na dodatek rzeźba podobna jest do biblijnej bestii jak te dwa opisy z biblii do siebie, czyli nijak.

  2. ha ha ha nareszcie Jehowa zrobi porządek z niegodziwcami i cisi posiada ziemie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button