PrześladowaniaZe świata

Rzeź chrześcijan w Nigerii

NigeriaJos, Nigeria – CompassDirect News donosi, że muzułmańscy ekstremiści z domniemaną pomocą nigeryjskich żołnierzy zabili 24 chrześcijan w tym miesiącu, w stanie Plateau- centralnej Nigerii.

Według Compass Direct News ataki rozpoczęły się 11 sierpnia w Ratsa Foron, wiosce gdzie podczas ataków z tego dnia i z dnia 15 sierpnia zginęło 6 chrześcijan. 15 sierpnia w wiosce Heipang muzułmańscy ekstremiści zabili dziewięciu członków jednej rodziny chrześcijańskiej i innych chrześcijan.

„Mogę przysiąc na Boga Wszechmogącego,

że atak został przeprowadzony z poparciem żołnierzy, Widziałem ich.” Powiedział płaczący Nnaji John, który w tym ataku stracił rodzinę.

„Ataki z 21 sierpnia w KWI Loton i wsi Jwol przyniosły kolejne 6 ofiar śmiertelnych wśród chrześcijan., powiedział świadek, dodając, że nigeryjscy żołnierze uczestniczyli w napaści lub co najmniej towarzyszyli napastnikom.” Powiedział historię Compass Direct News. „ W społeczności Chwelnyap w Jos 14 sierpnia ekstremiści zabili dwie osoby i jedną kobietę zranili. Chollom Gyangof Chwelnyap potwierdził, że 14 sierpnia atak na jego dzielnicę przeprowadzono przy wsparciu lub milczącej zgodzie muzułmanów zorganizowanych w Special Force- jednostce do zadań specjalnych, wykorzystywanych aby powstrzymać sekciarskie ataki.

Gubernator Plateau Jonah Jang, jak podaje Compass Direct wezwał do natychmiastowego wycofania armii nigieryjskiej, ponieważ muzułmanie w wojsku będą brać stronę islamskich napastników.”Jestem przekonany, że siły zbrojne są  pod wpływem kryzysu religijnego w kraju.” Powiedział Jang. „Dotychczas żołnierze pracowali w koszarach a teraz zaczynają być wykorzyatywani jako jedna ze stron w konflikcie religijnym a to może być bardzo niebezpieczne dla kraju.”

Dan Wooding urodził się w stanie Plateau w Nigerii,

boleje nad udziałem nigeryjskich wojskowych w tym konflikcie religijnym i  wzywa nigeryjski rząd do uczynienia wszystkiego co możliwe aby powstrzymać przemoc zanim będzie jeszcze gorzej.

Dan Wooding, 70, to nagradzany brytyjski dziennikarz mieszkający obecnie w południowej Kalifornie z żoną Norma, z którą jest żonaty od 48 lat. Mają dwóch synów, Andrzeja i Piotra, i sześcioro wnuków, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii. Jest założycielem i dyrektorem międzynarodowego ASSIST i ASSIST News Service (ANS) i był przez dziesięć lat, komentator, w sieci radiowej UPI w Waszyngtonie. Jest prowadzącym „Front Page Radio” show pokazywanego na KWVE w południowej Kalifornii, jak również w Stanach Zjednoczonych.

Program jest również emitowany w Wielkiej Brytanii na Kalwarii Kaplica Radio Wielkiej Brytanii, a także w Belize i RPA. Poza tym, Wooding jest gospodarzem kanałów na żywo, która jest realizowana za pośrednictwem Internetu do około 200 krajów. Możesz śledzić Dan na Facebook pod własną nazwą lub ASSIST News Service. Jest autorem ok. 44 książek.

Najnowsza to jego autobiografia „Z Tabloidu do Prawdy”, która wydana jest przez Books Theatron. Wooding, który urodził się w Nigerii jako syn brytyjskich misjonarzy, również niedawno ukazała się jego pierwsza powieść „Red Dagger”,

Tłum. Eliza Tarka
Źródło: CompassDirect News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.