Z kraju

Radzyń Podlaski: Projekt „Wózki 2020”

Wózki 2020

Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim w miesiącu maju br. przeprowadził akcję nieodopłatnego rozdawania sprzętu dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu radzyńskiego. Sprzęt na potrzeby akcji został pozyskany z fundacji Joni and Friends International Disability Center z USA. Fundacja ta, której założycielką jest Pani Joni Eareckson Tada, od wielu lat dociera z pomocą do różnych środowisk ludzi niepełnosprawnych na całym świecie, zapewniając praktyczne wsparcie i duchową pomoc rodzinom ze szczególnymi potrzebami. 

 Joni Eareckson Tada w młodości została sparaliżowana

i do dziś porusza się na wózku inwalidzkim. To tragiczne zdarzenie w jej życiu stało się początkiem znaczącej historii naszych czasów – historii zwycięstwa wiary nad trudnościami oraz niewyobrażalnym cierpieniem. O tym wszystkim można dowiedzieć się m.in. z filmu pt. Joni oraz z lektury jej książki pt. „Joni – Niezapomniana historia”, w której opisuje zmagania ze swoją niepełnosprawnością oraz proces odkrywania znaczenia i sensu życia. Bóg potężnie używa jej świadectwa, by nieść nadzieję tam, gdzie jej nie ma i wzbudzić wiarę w sercu ludzi, by się nie poddawać przeciwnościom. Jej świadectwo jest szczególnie bliskie i wymowne dla każdego, kto przechodzi podobne doświadczenia.

W latach ubiegłych wraz z fundacją udało się już dwukrotnie zorganizować podobne akcje na rzecz osób niepełnosprawnych. W tych akcjach uczestniczyli też terapeuci – wolontariusze z USA (link do poprzedniej akcji: http://kchweradzyn.pl/php7/news.php?readmore=289.

 Informację o akcji rozdawania sprzętu można było uzyskać z portalu internetowego Iledzisiaj, gazety Wspólnota, zCentrum Pomocy Rodzinie w Radzyniu Podlaskim i ośrodków  pomocy społecznej.  

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju nasza akcja odbyła się przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego. Całość akcji przeprowadzono na posesji Kościoła, gdzie nasi wolontariusze dopasowywali sprzęt do konkretnych i indywidualnych potrzeb. W ramach obecnego projektu „Wózki 2020” przekazano nieodpłatnie sprzęt w postaci: wózków inwalidzkich, kul, chodzików, balkoników, lasek, toreb na wózki inwalidzkie, kocy i poduszek do siedzenia dla  około 70 osób z terenu powiatu radzyńskiego. Dodatkowo przekazanych zostało kilkadziesiąt wózków inwalidzkich na rzecz pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim, Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli oraz Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego w Ustrzeszy.

Wózki 2020

Dziękujemy Bogu, że przekazany w ten sposób sprzęt jest pomocny tak wielu osobom w ich  zmaganiu się z chorobą. Informujemy też, że przy naszym Kościele uruchomiona została wypożyczalnia wózków inwalidzkich. Zainteresowani uzyskaniem takiego wózka proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr 601 959 451.

Informacje o dalszych działaniach w ramach projektu „Wózki 2020” będą zamieszczane na stronie internetowej Kościoła www.kchweradzyn.pl, gdzie też można obejrzeć film Joni oraz wysłuchać jej pełne mocy świadectwo życia.

dr Tomasz Mańko (Koordynator projektu „Wózki 2020”)

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button