Świadectwa

Pytania prowadzą do nawrócenia

Kiedy misjonarze wspierani przez GFA Dempa Lanarpe i Tren Karhark przybyli do odległej wioski aby pokazać film o Jezusie, pierwszą osobą jaką spotkali była 18-letnia dziewczyna o imieniu Mesha Kumar. Była bardzo zaciekawiona co misjonarze zamierzają robić i nie przestawała zadawać im pytań.
„Co robisz?” zapytała.

Powiedzieli, że zawieszają duże białe prześcieradło, które posłuży jako ekran do wyświetlania filmu.
Ta odpowiedź doprowadziła do kolejnego pytania.
„Co za film pokażecie?”- zapytała.
Kiedy powiedziano jej nazwę filmu – Dayasagar, miała kolejne pytanie.
„Co znaczy Dayasagar?” – zapytała.

Dempa i Tren cierpliwie wyjaśniali, że znaczy to Pan Miłosierdzia – film o Jezusie. Zachęcali ją aby przyszła obejrzeć ten film wieczorem i tak zrobiła.

Kiedy film się skończył miała jeszcze więcej pytań. Chciała wiedzieć wszystko o Jezusie. Więc Dempa i Tren podzielili się z nią Ewangelią i Boża miłością.
Gdy odpowiedzieli na wszystkie jej pytania Mesha zdecydowała się pójść za Jezusem.

Niestety rodzina Meshy nie jest zadowolona z jej decyzji. Pochodzi ona z bardzo tradycyjnej rodziny a jedną z głównych tradycji jest religia plemienna. Rodzice skarcili ją ostro za podjętą decyzję. Mesha chcąc oszczędzić wstydu swej rodzinie uczęszczała do kościoła chrześcijańskiego w tajemnicy. Wzrasta w swej wierze ale prosi o modlitwę.

Stosunki rodzinne są bardzo ważne w kulturze południowej Azji. Praktykując chrześcijaństwo Mesha ryzykuje wykluczenie ze swej rodziny. Jest również w takim wieku, że jej rodzina organizuje jej małżeństwo i może być ona zmuszona do poślubienia mężczyzny, który nie jest wierzący.
Są tysiące wiernych w podobnej sytuacji co Mesha. Muszą wybierać albo zostać ze swoja rodziną albo pójść za Jezusem.

Módl się szczególnie za Meshę aby jej rodzina poznała Jezusa oraz aby wzrastała w swej nowej wierze i aby Bóg zapewnił jej wierzącego męża.

Módlmy się za innych wierzących w południowej Azji, którzy są zmuszeni do dokonywania podobnych wyborów pomiędzy własną rodziną a Jezusem.

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.