Ze świata

Przywódcy Izraela chwalą niemiecki parlament, który nazwał Hezbollah organizacją terrorystyczną

NiemcyW czwartek niemiecki parlament uchwalił rezolucję wzywającą rząd do oficjalnego uznania Hezbollahu za organizację terrorystyczną i zdelegalizowania działań grupy na terenie Niemiec.

Tę niewiążącą propozycję poparły dwie największe partie w parlamencie. Rezolucja zakłada „delegalizację działań Hezbollahu, aby żadna działalność przedstawicieli organizacji nie była możliwa na terenie Niemiec, jako że grupa sprzeciwia się zasadom internacjonalizmu”.

Przywódcy Izraela przyklasnęli niemieckiemu parlamentowi, który sprzeciwił się finansowanej przez Iran organizacji terrorystycznej.

Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało następujące oświadczenie: „Z entuzjazmem przyjmujemy tę ważną rezolucję niemieckiego Bundestagu, która nazywa Hezbollah po imieniu. Jest to finansowana przez Iran organizacja terrorystyczna, która nie dzieli się na skrzydła zbrojne i „polityczne”. Nie tylko stanowi zagrożenie dla obywateli Izraela, ale też podkopuje suwerenność i stabilizację regionalną Libanu. Mamy nadzieję, że ta rezolucja zachęci inne państwa Europy do podjęcia podobnych działań”.

Minister spraw zagranicznych Jisra’el Kac nazwał to „ważnym krokiem” w globalnej walce z terroryzmem.

– Świat musi zjednoczyć się przeciwko Hezbollahowi, określić go mianem organizacji terrorystycznej i nakładać na niego surowe sankcje, aby zapobiec działaniom terrorystycznym, które organizacja wykonuje na rzecz Iranu – powiedział.

Niemcy nie są jedynym państwem, które w tym roku rozważało lub ostatecznie zdecydowało się nazwać Hezbollah organizacją terrorystyczną.

Taką decyzję podjął także rząd Argentyny. Miało to miejsce w lipcu, 25 lat po tym, jak terroryści wysadzili Centrum Kultury Żydowskiej w Buenos Aires (AMIA Jewish Community Center), zabijając 85 osób i raniąc 300.

Również Brazylia zasygnalizowała, że wprowadzi taką uchwałę. Eduardo Bolsonaro, polityk i syn prezydenta Brazylii Jaira Bolsonary, powiedział niedawno podczas podróży do Izraela, że Brazylia stanie po stronie Izraelczyków w walce z terroryzmem i oficjalnie określi Hezbollah jako międzynarodową organizację terrorystyczną.

– Jeśli chce się uniknąć ataku terrorystycznego, należy pokazać moc – powiedział. – Prędzej czy później nazwiemy Hezbollah organizacją terrorystyczną, szczególnie po tym, co zrobili w Argentynie w 1992 i 1994 r.

Autor: Emily Jones

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.