PrześladowaniaZe świata

Prześladowani chrześcijanie: życie ojca

PrześladowaniDziesięcioletni Charles i jego ojciec oglądali film, gdy nagle zadzwonił telefon komórkowy. Mężczyzna wysłuchał krótkiego komunikatu, po czym pospiesznie odłożył telefon. Spojrzał na swojego jedynego syna i powiedział mu: „Musisz być teraz bardzo odważny”. Ojciec Charlesa był członkiem nigeryjskiej służby bezpieczeństwa. Został właśnie wezwany na interwencję, ponieważ w różnych częściach miasta wybuchły zamieszki. Charles błagał ojca, by go nie opuszczał. Mężczyzna odparł, że musi wykonać, co do niego należy.

Ojciec Charlesa nie zdołał odjechać daleko. Zaledwie kilka minut drogi od swojego domu został zastrzelony przez fundamentalistów z Boko Haram, którzy urządzili blokadę ulicy. Mordercy najprawdopodobniej zidentyfikowali Francisa jako chrześcijanina po krzyżu zwisającym z tylnego lusterka samochodu.

Po drugiej stronie kontynentu, w Etiopii, Abebu Mosisa była w siódmym miesiącu ciąży, spodziewając się ósmego dziecka, gdy jej mąż Reta Sunbeta został zastrzelony.

Wspominając dni poprzedzające tragiczne zajście kobieta zwierza się, że jej mąż częściej niż zazwyczaj modlił się o bezpieczeństwo ich rodziny. „Czasem budził mnie w nocy, bym się z nim modliła. Mówił, że ma w sobie dziwny lęk, który trudno mu opisać. Modliliśmy się razem. Teraz wiem, że Bóg przygotowywał nas na to, co miało się wydarzyć”.

Khaing Daw* jest pastorem małej wspólnoty w pewnej birmańskiej wiosce. W niedzielę sprawuje nabożeństwo, a w dni powszednie odwiedza rodziny, znajdujące się pod jego opieką. Pomimo licznych obowiązków, Khaing Daw otrzymuje miesięczne wynagrodzenie w wysokości blisko $50. Ta kwota z trudnością wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Jako ojciec pięciorga dzieci, Khaing nieustannie boryka się z lękiem, czy zdoła wykarmić rodzinę. O odpowiednim wykształceniu jego synów i córek nie może nawet marzyć. Khaing pragnie zapewnić byt swojej rodzinie, ale nie chce przy tym rezygnować z dbałości o dom Boży.

Ojcowie odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu rodziny. Często to oni zarabiają na jej utrzymanie. Są także duchową podporą dla żony i dzieci.

Wkrótce będziemy świętować Dzień Ojca w naszych rodzinach. Pamiętajmy o ojcach, którzy w różnych częściach świata cierpią prześladowanie. Niektórzy z powodu wiary w Chrystusa nie mogą znaleźć pracy, przez co nie są w stanie wykarmić swoich dzieci. Inni są w więzieniu, z dala od osób, które kochają. Są też tacy, którzy za wiarę w Jezusa oddali swoje życie.

Choć dzielą nad od nich tysiące kilometrów jesteśmy zjednoczeni w Ciele Chrystusa, gdzie gdy jeden członek cierpi, cierpią wszystkie pozostałe; gdy jeden jest wywyższony, radują się wszystkie inne. Ci ludzie są naszymi braćmi i siostrami. Są członkami naszej rodziny.

Zbliża się Dzień Ojca. Chcemy Cię zaprosić do włączenia się w modlitwę za prześladowanych ojców i ich cierpiące rodziny. Dziękujemy Ci za jedność z nimi

***

Modlitwa:

Ojcze Wszechmogący, proszę Cię w potężnym Imieniu Jezus za wszystkimi ojcami, którzy są prześladowani za to, że uwierzyli w Jezusa i Jemu zawierzyli swoje życie.
Proszę Cię, Panie nieba i ziemi, by ci ziemscy ojcowie coraz bardziej zbliżali się do Ciebie i na Twoje podobieństwo stawali się łagodni, współczujący, wyrozumiali, cierpliwi.
Proszę Cię, by co dzień brali sobie wiarę za tarczę, która ochroni ich od pocisków Złego. Niech wzrasta w nich nadzieja, że wybawisz ich z każdej opresji i nie pozwolisz, by ich żony i dzieci cierpiały niesprawiedliwie.
Zawierzam Ci, Panie, ojców, którzy z powodu braku pracy nie są w stanie utrzymać rodziny. Poruszaj serca Twoich dzieci, by przyszli im z braterską pomocą.
Proszę Cię, Troskliwy Ojcze, o opiekę dla dzieci uwięzionych i o to, by jak najszybciej mogły ponownie zobaczyć swoich ojców wracających do domu. Obdarzaj je swoim pokojem i napełniaj nadzieją, by mogli dać prawdziwie chrześcijańskie świadectwo.

Niech Twoje Święte Imię będzie uwielbione w ich myślach i czynach.

W Imię naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Amen

Źródło Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button