Różne

Prawie 100 pracowników klinik aborcyjnych chce odejść z pracy po obejrzeniu filmu pro-life „Unplanned”

Nieplanowane

Unplanned - Nieplanowane
Scena z filmu PureFlix „Unplanned”. (Źródło zdjęcia: Unplannedmovie.com)

Chuck Konzelman, reżyser filmu „Unplanned”, ogłosił w tym tygodniu Kongresowi Stanów Zjednoczonych, że prawie stu pracowników klinik aborcyjnych chce odejść z pracy po obejrzeniu tego filmu o tematyce pro-life.

Podczas swojego świadectwa, które wygłaszał kongresmenom z podkomitetu zajmującego się Konstytucją, Konzelman powiedział, że 94 pracowników klinik skontaktowało się z organizacją Abby Johnson, dawnej dyrektor jednej z klinik Planned Parenthood.

– Jeden procent pracowników klinik aborcyjnych w USA, po zaledwie spojrzeniu na to, jak są przedstawieni w filmie, zdecydował zmienić swoje życie i pracę – powiedział Konzelman.

Reżyser stanął przed Kongresem,

aby wypowiedzieć się w związku z kwestią rzekomego cenzurowania filmu „Unplanned” na Twitterze. Platforma społecznościowa tymczasowo zawiesiła oficjalne konto promujące film w weekend jego premiery w marcu.

„Unplanned” opowiada o ośmioletniej karierze Abby Johnson w Planned Parenthood i jej przejściu na stronę ruchu pro-life po tym, jak obserwowała lekarza wykonującego aborcję.

Ashley Bratcher, aktorka, która gra rolę Abby Johnson, napisała w czwartek na Twitterze, że codziennie otrzymuje wiadomości od ludzi, których życie i umysł zostały odmienione po obejrzeniu „Unplanned”.

Ilość sprzedanych w weekend premiery biletów przerosła ponad dwukrotnie oczekiwania i prognozy – zysk z filmu wyniósł 6,1 mln dolarów.

W wywiadzie przeprowadzonym wcześniej w tym roku przez Faithwire, Konzelman powiedział, że „Unplanned” powstało w odpowiednim czasie, odnosząc się do serii proaborcyjnych ustaw, które w ciągu ostatnich miesięcy zostały zaakceptowane w USA.

– Nie mogliśmy przewidzieć szybkiego rozwoju wydarzeń, który stawia sprawę na ostrzu noża – powiedział. – Ale służymy Bogu, który mógł i zrobił to.

Autor: Tré Goins-Phillips, Faithwire

Źródło: CBN News

O filmie pisaliśmy już w minionych dniach:

Trzynastolatka może zdecydować się na aborcję, ale nie może obejrzeć tego filmu. Produkcja pro-life tylko dla dorosłych?

Twitter odblokowuje oficjalną stronę filmu „Unplanned” po nagłym jej zawieszeniu

Po tragicznej śmierci córki aborter porzuca zawód

Od redakcji

Możesz poznać całą historię w książce pod tym samym tytułem. Przeczytasz o niej TUTAJ.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

2 komentarzy

  1. Brawo, jestem pod wrażeniem… Cieszę się, że życie wygrywa! Jestem z Wami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button