Ze świata

Potwierdzone: Asia Bibi jest w Kanadzie

Chrześcijanka opuściła Pakistan

Asia BibiInformację, którą podawały już inne media, potwierdzili nasi pracownicy w Kanadzie: Po wielu miesiącach niepewności Asia Bibi zdołała wyjechać z Pakistanu i wreszcie jest na wolności. Chrześcijanka została skazana na śmierć w 2010 r. za rzekome bluźnierstwo, a następnie uniewinniona w 2018 r. Do niedawna ukrywała się w nieznanym miejscu w kraju. Teraz już wiemy, że przyjechała do Kanady.

Chrześcijanie w Pakistanie mają nadzieję na zmiany i pojednanie

Lokalni współpracownicy Open Doors pragną podziękować wszystkim za modlitwy i wstawiennictwo w sprawie Asi Bibi. Jednocześnie przypominają, że cztery miliony chrześcijan w Pakistanie codziennie żyje w strachu przed podobnymi zarzutami, które postawiono Asi Bibi.

Wyjazd Asi Bibi to wspaniała wiadomość. Należy mieć jednak nadzieję, że nie jest to sposób na rozwiązanie problemów chrześcijan w Pakistanie, ale że historia Asi otwiera drogę do zmian, pojednania i nadziei.

Tło wydarzeń: zatwierdzenie wyroku uniewinniającego

W styczniu, pakistański Sąd Najwyższy oddalił apelację przeciwko uniewinnieniu Asi Bibi. Według Sądu Najwyższego odwołanie się od wyroku nie wykazało błędów w oficjalnym uzasadnieniu odrzucenia kary śmierci wobec Asi Bibi.

W październiku 2018 r. sędziowie orzekli, że zarzuty bluźnierstwa nie mogły zostać udowodnione ponad wszelką wątpliwość. W werdykcie przytoczyli szczegółowo Koran i inne pisma islamskie, które w ich opinii stwierdzają, że muzułmanie powinni traktować nie-muzułmanów w sposób uprzejmy.

za Open Doors Polska

Pisaliśmy m.in.:

Asia Bibi ostatecznie wolna
Pakistan sparaliżowany po uniewinnieniu Asi Bibi przez Sąd Najwyższy

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button