Ze świata

Poświęciła swojego syna

AzjaPoprzez smród ludzkich fekaliów i zwęglonych ciał, tłum duchownych i pielgrzymów naciskał w kierunku jednego z najświętszych miejsc znanych w ich wierze. W dniu święta ich bogini, zwolennicy religijni wierzyli, że rzeka przyniesie im fizyczne uzdrowienie i wybaczenie ich grzechów. Przynieśli ze sobą swoich zmarłych i palili ich ciała na stosach pogrzebowych w nadziei, że zapewnią swoim bliskim dobre życie pozagrobowe. Popioły, kości i skremowane ciała zostały zatopione w rzece.

Ale wśród wrzawy tłumów, Varghese usłyszał samotny, pełen żałości głos. Klęcząc na brzegu rzeki młoda kobieta biła się w piersi i spazmatycznie szlochała.

Kiedy Varghese podszedł bliżej, otarła łzy i próbowała ochłonąć, ale kiedy zapytał się ją, co się stało, usłyszał jej straszną historię.

Jej mąż był chory na gruźlicą i od wielu miesięcy nie pracował.

Bez jego dochodu młode małżeństwo nie wiedziało, w jaki sposób dadzą sobie radę – dopóki w jakiś sposób nie uda im się zawrzeć pokoju ze swoim bóstwem.

„Problemy w moim domu są tak ogromne, a moje grzechy tak liczne”, powiedziała „więc ofiarowałam bogini najlepsze, co mogłam zaoferować: mojego pierworodnego syna.”

Z przerażeniem Varghese uświadomił sobie, że kobieta właśnie wrzuciła swoje dziecko do rzeki. Ta praktyka ma wielowiekową tradycję: rodzice poświęcają swoje dzieci rzece, oczekując desperacko przebaczenia. Nikt im nigdy nie powiedział o odkupieniu, które stało się za sprawą Bożego Syna.

Miliony ludzi przybywa nad rzekę Ganges w nadziei, że ich grzechy zostaną zmyte.

Źródło- GFA
Tłum. Dorota Ostrowska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button