Ze świata

Pomniki Jezusa Chrystusa to „rażąca forma supremacji białych”

Pomniki Jezusa Chrystusa

W poniedziałek 22 czerwca, działacz sprawiedliwości społecznej Shaun King zasypał komentarzami media społecznościowe, głosząc, że pomniki Jezusa Chrystusa to „forma supremacji białych” i trzeba je zburzyć.

[ Przeczytaj o Ostrzeżenie dla chrześcijan: „Sprawiedliwość społeczna nie jest tym samym, co sprawiedliwość biblijna”]

King jest współzałożycielem Real Justice PAC i wspiera ruch Black Lives Matter przez dzielenie się ma mediach społecznościowych swoimi poglądami na niesprawiedliwość.

Jego obecne uwagi pojawiają się w następstwie śmierci George’a Floyd’a z 25 maja, wydarzenia, które wzbudziło falę protestów i działań skupionych wokół problemu niesprawiedliwości i równości.

W całym kraju, protestujący zniszczyli i zburzyli pomniki reprezentujące historię Stanów Zjednoczonych, począwszy od pomników generałów Konfederacji, po statuę George’a Waszyngtona.

Teraz atakują pomniki Syna Bożego.

W serii wpisów na Twitterze, King oznajmił, że „pomniki białego Europejczyka, o którym się mówi, że to Jezus, również należy zburzyć. To forma supremacji białych. Zawsze tym były”.

„Wszystkie malowidła ścienne i witraże z białym Jezusem i jego europejską matką oraz ich białymi przyjaciółmi również trzeba usunąć” – pisał dalej. „To rażąca forma białej supremacji. Stworzone jako narzędzie opresji. Rasistowskiej propagandy. Wszystkie trzeba usunąć”.

Działacz stwierdził, że „biały Jezus to kłamstwo” i „narzędzie supremacji białych stworzone i rozwinięte po to, by pomóc białym posłużyć się swoją wiarą jako narzędziem opresji”.

Komentarze Kinga wzbudziły mocną reakcję społeczności chrześcijańskiej.

Jenna Ellis, starszy doradca prawny prezydenta Trumpa, stanęła w obronie swojej wiary i wyraziła gotowość poparcia chrześcijaństwa.

„Jeśli spróbują znieść chrześcijaństwo, jeśli spróbują zmusić mnie do przepraszania czy wyparcia się mojej Wiary, nie ulegnę, nie zachwieję się ani nie złamię. Chrystus jest mocną Skałą, na której stoję. I jestem dumna z bycia Amerykanką” – napisała na Twitterz.

W odpowiedzi King podkreślił, że Ellis po prostu „broni tego, że jest biała. Białe chrześcijaństwo potrzebuje białego Jezusa. Zaatakuj przy niej białego Jezusa, a zaatakujesz jej wiarę”.

Matt Schlapp, przewodniczący American Conservative Union, napisał: „Jeśli ruszysz na Jego kościół, spotkamy się tam. Będziesz musiał wyrwać pomniki Jezusa i Marii z naszych martwych, zimnych rąk”.

Anonimowy autor kolejnego komentarza przeciwko twierdzeniom Kinga pisze, że zburzenie reprezentacji naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa jest w istocie formą rasizmu.

„Istnieje długa, wspaniała historia tworzenia przez ludzi wyobrażeń Jezusa w taki sposób, by wyglądał znajomo w ich środowisku i kulturze” – wyjaśnia. „W Jezusie nie chodzi o rasę, a mówienie, by zburzyć wyobrażenia, które pojawiają się w dominująco europejskim kontekście, jest tak samo rasistowskie, jak usuwanie ich z jakiejkolwiek kultury”.

W e-mailu do CBN News, Paris Dennard z Republikan National Committee, starszy doradca komunikacji publicznej Black Media Affairs, napisał: „Shaun King i skrajnie lewicowe jednostki Partii Demokratycznej tym razem posunęły się za daleko, wzywając uczestników zamieszek do burzenia pomników Jezusa Chrystusa. Prezydent Trump miał rację, gdy powiedział, że nie widać końca dla liberałów chcących burzyć pomniki ludzi, z którymi się nie zgadzają”.

„Każdy chrześcijanin powinien być zaniepokojony Shaun’em King’iem oraz obecnym burmistrzem Nowego Jorku, Bill’em DeBlasio, który grozi trwałym zamknięciem kościołów, które nie liczą się z jego dyrektywami dotyczącymi zgromadzeń” – kontynuował Dennard. „To atak liberałów na wiarę, a Joe Biden musi stanąć w obronie miejsc kultu, parafian, pastorów, a teraz też pomników Jezusa. Na szczęście, prezydent Trump wziął sprawy w swoje ręce, stając w obronie wolności zgromadzeń, słowa i religii wierzących w Ameryce”.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button