Ze świata

Polityk indyjski ostrzega przed kontaktami z chrześcijanami

Mumbai Indie

17 października członek nacjonalistycznej, rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej, BJP, Rameshwar Sharma, ostrzegł Hindusów w czasie swego przemówienia na dorocznym hinduskim festiwalu, by nie zadawali się z chrześcijanami lub muzułmanami. Zakazał im nawet używania pozdrowienia „dzień dobry”, które wiąże z kulturą Zachodu i chrześcijaństwem.

Odpowiedź lidera partii

Przywódcy religijni wyrazili niepokój tą dominującą wśród członków BJP postawą, ponieważ takie uwagi służą tylko wprowadzaniu rozłamu w społecznościach. Arcybiskup katolicki Leo Cornelio powiedział, że te słowa „ranią uczucia ludzi miłujących pokój” i odwracają uwagę od ważnych problemów, takich jak analfabetyzm, niedożywienie i bezrobocie.

Politycy opozycyjni zwrócili się do BJP z prośbą o wyjaśnienie. W odpowiedzi, lider partii, Rajneesh Agrawal, odniósł się do uwag Sharmy jako jego osobistej opinii, mówiąc, że „[Sharma] tylko ostrzegał ludzi przed konwersją” i „nie obraził żadnej społeczności”.

Twierdzenia wymierzone przeciwko mniejszościom często podsycały nietolerancję religijną w Indiach, prowadząc do nasilenia ataków na chrześcijan i ich miejsca kultu. W październiku, w jednym z raportów wspomniano o ponad 300 przypadkach prześladowań społeczności chrześcijańskiej w Indiach, zanotowanych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 r.

Módlmy się…

Módlmy się, by chrześcijanie w całych Indiach przejawiali w swoim codziennym życiu charakter i postawę Chrystusa pośród nasilonych prześladowań (Gal. 5,22-23). Prośmy Pana, by napełnił niesłabnącą siłą i cierpliwością wszystkich, którzy z powodu swoich przekonań religijnych mierzą się z codziennym sprzeciwem. Niech Pan potężnie działa też w sercach ich prześladowców, w tym przywódców politycznych, dając im objawienie suwerenności Chrystusa, aby i oni przyjęli zbawienie przez wiarę w Niego.

Źródła: International Christian Concern, UCA News, Hindustan Times
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Indie: Publiczne protesty i ataki na chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button