Ze świata

Polityczka przesłuchiwana z powodu umieszczenia w Internecie wersetów z Biblii

Treści chrześcijańskie mową nienawiści?

Paivi RasanenHELSINKI, Finlandia. Chrześcijańska polityczka z Finlandii była niedawno przesłuchiwana na komendzie głównej policji w ramach dochodzenia w sprawie mowy nienawiści, ponieważ umieściła na mediach społecznościowych fragment Biblii.

Päivi Räsänen to członkini fińskiego parlamentu, przeciwko której prowadzone jest dochodzenie z podejrzeniem o tzw. przestępstwo nienawiści. Dochodzenie wszczęto po tym, gdy Räsänen umieściła w Internecie wersety biblijne skierowane do fińskiego kościoła państwowego w sprawie promowania homoseksualnego stylu życia.

„We wpisie bezpośrednio zacytowałam pierwszy rozdział Rzymian, wersety 24 do 27, i umieściłam zdjęcie tego fragmentu z Biblii” – powiedziała w rozmowie z CBN News.

Podany fragment potępia relacje homoseksualne. Räsänen oznajmiła, że jej celem było obudzić fiński kościół.

„Gdy się modliłam, nabrałam przekonania, że jeszcze nie pora wyskakiwać z tonącej łodzi, do jakiej można przyrównać kościół, ale raczej spróbować obudzić tych, którzy w niej zasnęli. Właśnie dlatego postanowiłam napisać na mediach społecznościowych” – wyjaśniła.

Leif Nummela, redaktor naczelny chrześcijańskiej gazety „Uusitie” i gospodarz programu telewizyjnego w Finlandii, powiedział CBN News, że dochodzenie w sprawie Räasäanen bardzo go zaskoczyło.

„Myślałem, że to niemożliwe… Niewiarygodne. Prawdziwe zaskoczenie. Pierwsza myśl, to czy naprawdę posuwają się aż tak daleko?” – przyznał.

Jeśli Räsänen zostanie skazana, może otrzymać karę grzywny, a nawet więzienia. Jednak rozstrzygnięcie w jej sprawie może mieć wpływ na każdego wierzącego w Finlandii.

„Niepokoi mnie, że ta sprawa, kryminalne dochodzenie, może wystraszyć niektórych chrześcijan, by się ukrywali i milczeli” – powiedziała polityczka.

Fiński prokurator generalny właśnie rozpoczął nowe dochodzenie, dotyczące 24-stronicowej broszury, jaką Päivi napisała 15 lat temu na temat biblijnego, chrześcijańskiego małżeństwa, zatytułowanej „Mężczyzną i kobietą ich stworzył”.

Choć biskup państwowego kościoła luterańskiego w Finlandii ze „zmartwieniem” przyjął wiadomość o nowym zarzucie przeciwko Räsänen, stwierdził jednocześnie, że „opracowania Päivi Räsänen uważa za niesłuszne, szkodliwe i przeciwne chrześcijańskiemu miłosierdziu”.

Autor: Dale Hurd

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.