Świadectwa

Policjant wrobił niewinnego człowieka, … obaj nawrócili się do Jezusa

Będąc w więzieniu, Jameel „Zuki” McGee przysiągł zemstę na policjancie, który niesprawiedliwie go oskarżył.

„Gdy byłem w więzieniu, postawiłem sobie za cel, że gdy tylko wyjdę, załatwię tego glinę” – mówi Jameel na nagraniu „Jestem drugi”. „Byłem głęboko zraniony przez wszystko, co się stało”.

Jednak trzy rzeczy złagodziły jego utrzymujący się gniew: Jameel dowiedział się, że został ojcem; po drugie, zdeprawowany policjant został zbawiony, i po trzecie, Jameel zaczął w celi czytać Biblię.

Dzięki niezwykłemu wylaniu łaski i przebaczenia, Jameel McGee, niesłusznie oskarżony i skazany na 10 lat więzienia, i były, nieuczciwy policjant Andrew Collins, są dzisiaj przyjaciółmi i braćmi w Chrystusie.

Długo po nieszczęsnym, fałszywym oskarżeniu i po przedterminowym zwolnieniu z więzienia, Jameel przypadkiem spotkał byłego policjanta, który ukradł lata z jego życia. Obaj byli wtedy ze swoimi synami.

Jameel od razu wybaczył. Łaska zwyciężyła nad złem.

Andrew Collins miał trudne życie rodzinne. Wychował się w Benton Harbor City w Michigan, gdzie postanowił zostać policjantem, gdy wezwany do domu funkcjonariusz przywrócił spokój podczas jednej szczególnie ostrej awantury domowej. Mały Andrew zaczął wiązać bohaterstwo z byciem gliną.

„Pamiętam, że od tamtej chwili myślałem, że właśnie to chcę robić przez resztę życia” – mówi Andrew.

Andrew wkroczył w policyjny świat ze wzniosłymi ideałami. Ostatecznie jednak, jego poczucie sprawiedliwości się załamało, a nad biegiem jego kariery zawodowej zapanowało dawne, złe wychowanie.

Jameel McGee również dorastał w trudnym środowisku.

„Mama prowadziła nas twardą ręką” – mówi Jameel, najmłodszy z szóstki rodzeństwa. „Tata wcześnie wyniósł się z domu. Przemoc stała się częścią mojej natury”.

Życiowe ścieżki Jameela i Andrew zbiegły się w lutym 2006 roku, gdy funkcjonariusz Collins, od czterech miesięcy na służbie w rewirze antynarkotykowym, dostał cynk o miejscu przebywania dilera kokainy. Wskazany samochód zgadzał się z opisem, jednak podejrzany nie do końca.

Jameel właśnie wychodził ze sklepu spożywczego z torbą zakupów. Przypominał opisaną osobę, więc Andrew wkroczył do akcji.

„Gdzie masz towar?” – warknął bez ogródek.

„Co?” – zdziwił się Jameel. „Jaki towar?”.

Andrew, który był po cywilnemu, wyciągnął odznakę. Zdezorientowany Jameel nagle zrozumiał, że zaszła koszmarna pomyłka.

To nie przelewki, pomyślał.

Całość przeczytasz na stronie czytelni:

Policjant wrobił niewinnego człowieka, który poszedł do więzienia; obaj nawrócili się do Jezusa

___

Autor: Bryan Gutierrez
Źródło: GODREPORTS

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button