Wieści wydawnicze

Pokonać zniechęcenie

Alina Wieja

Pokonać zniechęcenieKażdy z nas nosi w sobie pragnienie cieszenia się życiem. Często stajemy w obliczu wyzwania: jak pokonywać trudności i problemy, które pojawiają się na naszej drodze, by nie utracić radości życia? Albo jak odzyskać radość i nadzieję, gdy ich zabraknie?

Nagromadzenie wielu różnych problemów i wyzwań sprawia, że miejsce radości coraz częściej wypełniają zmartwienia prowadzące do zniechęcenia. A zniechęcenie okrada nas nie tylko z radości życia, lecz i z siły oraz energii, potrzebnych, by skutecznie zmierzyć się z przeciwnościami. Pozbawia także nasz organizm naturalnych możliwości pokonywania chorób fizycznych, wirusów i bakterii.

Zniechęcenie jest jak gęsta mgła. Przestajemy widzieć otaczające nas piękno życia i tracimy orientację w stosunku do przyszłości. Zniechęcenie kradnie nasze marzenia, wiarę i nadzieję. Aby ruszyć w dalszą drogę, musimy wyjść z tej mgły.

Jak zatem pokonywać zniechęcenie w praktyczny sposób? Jak odzyskać utraconą radość i energię, by żyć pełnią życia? Na te pytania każdy powinien znać odpowiedzi oraz wiedzieć, jak działać, kiedy zniechęcenie na nas napiera.

Dane książki:

Wydanie: II, 2017
Oprawa: miękka
Liczba stron: 168
Format: 14×20 cm
Autor: Alina Wieja
Wydawca: Wydawnictwo Koinonia

O Autorze

Alina Wieja – redaktor naczelna kwartalnika „Nasze Inspiracje”. Autorka licznych artykułów i wielu książek, m. in.: Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą, Siedem Słupów Mądrości, Być mądrą mamą. Jest znanym mówcą, Dyrektorem Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego ChFŻiM. Prowadzi szkolenia na temat zdrowego stylu życia, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz budowania silnej rodziny i relacji z Bogiem i ludźmi. Jest szczęśliwą żoną, matką dwojga dorosłych dzieci.

Spis treści

Wstęp
Rozdział 1: Niewidzialny wróg
Rozdział 2: Towarzysze zniechęcenia
Rozdział 3: Narzędzia zniechęcenia
Rozdział 4: Prawdziwy przełom
Rozdział 5: Droga powrotu
Rozdział 6: Dzień nowych możliwości
Rozdział 7: Zmiana rytmu życia
Rozdział 8: Siła radości
Rozdział 9: Kroki do przodu
Rozdział 10: Światło nadziei
Praktyczne sugestie
Test dla samego siebie
Bibliografia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button