Muzyka

Planetshakers wydaje płytę „Over It All”

Planetshakers

Grupa Planetshakers jest z Melbourne, miasta w Australii, w którym z powodu COVID-19 panują jedne z najbardziej surowych i paraliżujących zasad kwarantanny na świecie. Trzymając się wszystkich rządowych wytycznych, grupa muzyków znajduje sposoby, na kontaktowanie się ze słuchaczami i kontynuowanie swojej misji.

Znani są z piosenek i albumów nagrywanych na stadionach w otoczeniu tłumów, w atmosferze porywającego wychwalania i uwielbiania. W rezultacie, cieszą się międzynarodowym uznaniem i posługują się nowymi metodami, by wzbudzać pokolenie naśladowców Chrystusa, wyposażonych w jasną wizję niesienia Ewangelii narodom.

Członkowie Planetshakers – Joth Hunt, Sam Evans, Aimee Evans, BJ Pridham, Andy Harrison, Josh Ham, Joshua Brown, Rudy Nikkerud i Chelsi Nikkerud – kierowani zachętą Psalmu 96, by „śpiewać Panu nową pieśń”, z radością przedstawiają 10 starannie nagranych utworów. Wszystkie inspirowane dostrzeżonym cierpieniem ale i nadzieją, którą widzą wokół siebie.

Nowy album „Over It All”  (Ponad tym wszystkim), został wydany 6 listopada. Joth Hunt wyprodukował i jest również współautorem 9 utworów. Album obecnie dostępny jest na platformach cyfrowych i streamingowych na całym świecie, firmowany przez wytwórnię Venture3Media (V3M).

Nowatorskie rozwiązania 

„Z perspektywy dźwiękowej jesteśmy nowatorscy i wykonaliśmy w studio pracę, jakiej nie mogliśmy wykonać na żywo” – mówi Hunt. „Chociaż nie możemy zebrać słuchaczy w budynku, znajdujemy sposoby, na poradzenie sobie z nieprawdopodobnymi wyzwaniami. Kościół jest niezbędny. Wychwalanie jest niezbędne. A pandemia nie nałoży kwarantanny na nasze uwielbienie. Może nie jesteśmy w stanie zgromadzić się fizycznie, ale możemy połączyć się w wychwalaniu i uwielbianiu zdalnie i przez ten nowy album”.

Wiele spośród nowych piosenek zawiera oparte na Biblii deklaracje wiary, podczas gdy utwór otwierający płytę głosi zasadę uwielbienia. „24/7 365” (24 godziny na dobę, 365 dni w roku). Podkreślając, zgodnie z przekazem piosenki tytułowej, że Bóg jest „ponad tym wszystkim”. Utwór końcowy „The Great Outpouring” (Wielkie wylanie) sięga poprzez obecną pandemię i oznajmia: „Czy widzisz, nadchodzi ożywienie, jest tam wolność, kościoły znowu będą pełne; w obecnym czasie Niebo spieszy, oto wielkie wylanie”.

Realizacja misji, nawet w czasie kwarantanny

Realizując misję „umacniania pokoleń do zdobywania pokoleń”, Planetshakers obserwuje fenomenalne liczby odtworzeń swoich utworów online w streamingu. Również setki tysięcy ludzi z całego świata, którzy łączą się zdalnie z ich służbą, czerpiąc inspirację z nadziei Ewangelii.

„Ludzie nie chcą nakładać kwarantanny na swoją wiarę, na swoje uwielbienie” – mówi Russell Evans, założyciel i pastor prowadzący Planetshakers. „Jesteśmy powołani do uwalniania na ziemi brzmienia Nieba. Gdy słuchacze będą wielbić Pana przez muzykę z naszego nowego albumu, modlimy się, by to uwielbienie zmieniało atmosferę nad ich domami, kościołami, miastami i narodami. Wierzę, że w zawartych na płycie piosenkach jest wiele proroczych deklaracji. Z ekscytacją czekamy na to, co Bóg będzie robić”.

„Nikt nie jest wykluczony z konieczności radzenia sobie z pandemią, ale Pan może obrócić tę potworną sytuację w coś dobrego” – dodaje Joshua Brown. „Już to widzimy. Choć na tym świecie jest mnóstwo strachu i niepewności, Bóg przyszedł, by dać nam życie. On jest Księciem Pokoju. Decydujemy, że będziemy wywyższać imię Jezusa, wierzyć Słowu Boga, robić radosny hałas, nawet, jeśli w tej chwili nie ma wokół nas wiele radości”.

Piosenki wchodzące w skład albumu zespołu Planetshakers

Większość piosenek z płyty „Over It All” pierwotnie wydano wcześniej tego roku w ramach serii nowych utworów demo. A oto lista piosenek na kompletnie nagranym i wyprodukowanym premierowym albumie:

1. „247 365″;
2.” All Things New”;
3. „So Fresh”;
4. „Over It All”;
5. „All I Can Say (Thank You)”;
6. „Caught Up In Your Presence”;
7. „Chains Are Breaking”;
8. „Champion”;
9. „Call On Your Name”;
10. „Great Outpouring”.

Autor: Jessie Clarks

Źródło: The Christian Beat

Inne
Grupa Planetshakers wydaje swój pierwszy, bożonarodzeniowy longplay

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button