Muzyka

Piosenkarz i producent gospel Troy Sneed ofiarą koronawirusa

W poniedziałek 27 kwietnia, nominowany do nagrody Grammy piosenkarz, autor i producent muzyki gospel, Troy Sneed, znany z podnoszących na duchu piosenek takich jak „The Struggle Is Over”, przegrał własną bitwę o życie, odchodząc w wyniku powikłań po nowym koronawirusie. Miał 52 lata. Troy Sneed Awesome God

„Troy był dla mnie jak brat” – powiedział Mike Chandler, dyrektor naczelny sieci radiowej Rejoice! Musical Soul Food, w wywiadzie dla Action News Jax. „Był biznesmenem. Był mężem, ojcem. Był liderem branży, więc to nie tylko moja strata, ale strata dla całej branży. Był jednym z najbardziej utalentowanych ludzi w naszym przemyśle, lecz co ważniejsze, Troy był dobrym człowiekiem i wykonał mnóstwo dobrej roboty. Światu będzie go brakować”.

Sneed, który mieszkał w Perry na Florydzie, zaczynał karierę muzyczną na Florida A&M University, gdzie studiował edukację z muzyką jako przedmiotem dodatkowym – informuje „Billboard”. Krótko po ukończeniu studiów dołączył do renomowanego chóru Georgia Mass Choir jako asystent służby muzycznej. Zajmował się aranżacją muzyki na płytach chóru i razem z nim wystąpił w filmie Denzela Washingtona i Whitney Houston z 1996 roku, „Żona pastora”.

Sneed stworzył odnogę Georgia Mass Choir o nazwie Youth for Christ Choir, chór składający się z 300 członków w wieku od 12 do 18 lat.

W 2005 roku, niedługo po tym, gdy wraz z żoną Emily założył własną wytwórnię płytową, Emtro Gospel, chór Youth for Christ stał się jednym z ich najwcześniejszych nabytków. „The Struggle Is Over” to pierwsza płyta młodzieżowego chóru, wydana przez Emtro w 2006 roku. Ścieżka tytułowa, w której wystąpił wokalista gospel Jonathan Nelson, znalazła się na szczycie listy Billboard’u Top Gospel Singers i otrzymała nominację do nagrody muzycznej Soul Train. W 2007 roku, płyta zdobyła nagrodę Stellar w kategorii Wykonanie Dziecięce Roku.

W reakcji na wiadomość o jego śmierci, Nelson wspomniał, że możliwość pracy ze Sneed’em nad piosenką „The Struggle Is Over” zmieniła jego życie.

„#RIH @troysneed – DZIĘKUJĘ, że dałeś mi szansę. ‚The Struggle Is Over’ to jedna z piosenek, jakie dały mi przestrzeń w tej branży muzycznej. Dałeś mi wiele wskazówek i pomocy, gdy budowałem swoją platformę. Dziękuję za każdy kontakt! Gdy wspominam, ogromnie się cieszę, że wtedy w maju 2004 odebrałem telefon, gdy @iamtrentphillips powiedział, że chcesz mnie poznać. Bóg dokładnie wie, kogo umieścić na czyjejś drodze. Ktoś do mnie zadzwonił i powiedział, że zawsze będziesz wspominać moje imię – wow – po tylu latach. Dziękuję TROY! Odpoczywaj, człowieku!!” – napisał Nelson na Instagramie.

Artyści muzyki gospel Kurt Carr i James Fortune również podzielili się publicznie na mediach społecznościowych swoimi myślami o odejściu Sneed’a.

„Społeczność gospel straciła w Troyu Sneedzie pierwszorzędny talent. Zachowam w modlitwie jego żonę, rodzinę, przyjaciół i wszystkich, którzy czerpali błogosławieństwo z jego muzyki” – napisał Carr na Twitterze.

„Zdruzgotany! RIH mój bracie @TroySneed” – dodał Fortune.

Ewangelista telewizyjny Brian Carn, który nazwał Sneed’a „swoim producentem i przyjacielem”, powiedział, że muzyk był „mózgiem” dla wielu w społeczności gospel.

„Dziś rano dowiedziałem się o przejściu na tamten świat mojego producenta i przyjaciela, Troy’a Sneed’a. Czym mikser jest dla mikrofonu, a mikrofon dla głosu, tym był Troy Sneed dla mojej kariery muzycznej i dla wielu innych” – napisał Carn na Instagramie.

„Troy był mózgiem, producentem i piórem dla tak wielu ulubionych i najbardziej popularnych piosenek społeczności gospel. Będzie nam go brakować tu na ziemi, ale jesteśmy umocnieni w Bożym Słowie. Nie trwamy w nieświadomości co do tych, którzy zasnęli, i nie rozpaczamy tak jak ci, którzy nie mają nadziei (1 Tesaloniczan 4:13). Pamiętajmy o jego żonie Emily i rodzinie w naszych modlitwach, by otrzymali w tym trudnym czasie Bożą siłę” – dodał.

Autor: Leonardo Blair

Źródło: The Christian Post

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.