Ze świata

Pierwsza osoba z prawnie przyznanym statusem „płeć nieokreślona” mówi: to „psychicznie szkodliwe”

Jamie Shupe
Selfie. Jamie Shupe; Wikipedia

Pierwszy człowiek, który w swoim dowodzie tożsamości i innych amerykańskich dokumentach został prawnie oznaczony jako płciowo nieokreślony, nazwał to rozwiązanie oszustwem i niedawno zmienił prawne oznaczenie swojej płci z powrotem na płeć męską, by dokładnie odzwierciedlało jego płeć biologiczną.

Według relacji PJ Media, James Shupe, który w czasie podawania się za kobietę używał imienia Jamie, zdołał przekonać ten sam sąd, który zezwolił na przyznanie mu prawnego statusu „płeć nieokreślona”, by pozwolił na przywrócenie na jego świadectwie urodzenia oznaczenia płci jako „męska”.

Z dokumentów udostępnionych wyłącznie wymienionemu serwisowi informacyjnemu wynika, że w złożonym do sądu wniosku, Shupe określa oznaczenie „płeć nieokreślona” – tożsamość płciową rozumianą jako ani mężczyzna, ani kobieta, lub być może któreś z nich – jako „psychicznie szkodliwą fikcję prawną”.

Shupe ma nadzieję, że pozytywne rozpatrzenie jego wniosku zdoła zapobiec dążeniu innych do otrzymania takiego samego statusu prawnego.

„Farsa nie bycia mężczyzną, fikcja prawna, jest zakończona” – powiedział Shupe w wywiadzie dla PJ Media.

„Kłamstwa stojące za moimi fikcyjnymi zmianami płci, coś, w czym karygodnie uczestniczyłem, najpierw w zmianie w kobietę, potem w osobę bezpłciową, zostały na zawsze ujawnione” – oznajmił. „Prawdziwy zapis zdarzeń zastąpił oszustwo, jakie pozwoliło mi na zostanie pierwszą w Ameryce, prawnie uznaną osobą o płci nieokreślonej”.

„Zapis prawny został skorygowany i orędownicy LGBT nie mogą więcej wykorzystywać mojego historycznego orzeczenia sądowego o byciu osobą o płci nieokreślonej, by promować swoją toksyczną ideologię” – dodał Shupe.

„Jestem i zawsze byłem mężczyzną” – stwierdził. „To biologiczna prawda o mnie, jedyne, co może mnie osadzić w rzeczywistości”.

W marcu zeszłego roku, Shupe oznajmił na Twitterze, że uwierzył w Boga. Teraz głośno mówi o szkodach nieodłącznie związanych z medycyną zmiany płci.

„Z powodu hormonów, trzy razy trafiałem na oddział psychiatryczny” – powiedział w wywiadzie dla PJ Media. „Miałem zakrzepy krwi w oczach, bo mój poziom estrogenów wynosił 2.585 zamiast 200, miałem niską gęstość kości, problemy z kontrolą pęcherza i byłem chwiejny emocjonalnie”.

„Badania krwi wskazywały, że przez około 18 miesięcy chorowałem na nerki (EFGR poniżej 60), miałem chroniczne problemy dermatologiczne i reakcje skórne na plastry estrogenowe, zemdlałem w kuchni z powodu Spironolactonu” – wyjaśnił.

W 2015 roku, „The New York Times” opublikował artykuł o jego zmianie z mężczyzny w kobietę. Latem tego samego roku, sędzia z Oregonu wydał nakaz sądowy o prawnej zmianie oznaczenia płci na jego świadectwie urodzenia z kobiety na osobę płciowo nieokreśloną, oznaczoną literą X.

Kilka miesięcy temu, Shupe zwrócił się do zakładu ubezpieczeń społecznych o przywrócenie w jego aktach oznaczenia płci jako męskiej. Państwowa placówka podobno odmówiła przyjęcia listu od lekarza, który stwierdził, że Shupe faktycznie jest biologicznym mężczyzną, i zamiast tego poleciła, by wnioskodawca złożył formularz z oświadczeniem o przejściu zmiany płci na męską.

„Ogromnie boli odejście od przełomowej decyzji sądowej, która przyniosła mi międzynarodowy rozgłos, i przyznanie, że cała sprawa opierała się na kłamstwach i oszustwie” – powiedział.

W wywiadzie dla „The Christian Post” z marca 2019 roku, zapytany, co by powiedział młodym ludziom, którzy zaczęli wierzyć, że są transseksualni lub płciowo nieokreśleni, Shupe odparł, że ulegli myśleniu, że tożsamości płciowe są prawdziwe, lecz tak nie jest.

„Dzieciom mówię: rozumiem, że niechętnie przyjmujecie rady od starszych i wolicie sami wszystko sprawdzać, ale takich szkód nie odwrócicie. Macie tylko jedno ciało. Macie tylko jeden układ rozrodczy. Proszę, nie niszczcie go, goniąc za fantazją, że jesteście kimś innym, niż wskazuje wasza płeć biologiczna” – powiedział Shupe.

„Choć wasze cierpienie jest prawdziwe, zmiana płci nie jest odpowiedzią na wasze problemy” – zapewnił. „W tej chwili nie ma nagrody za bycie osobą, która nie chce ulec dysforii płciowej. To się zmieni i powinniście być dumni, że jesteście częścią tej zmiany”.

Autor: Brandon Showalter

Źródło: The Christian Post

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button