Ze świata

Pastor ukarana za służenie bezdomnym w czasie lockdownu

"Potraktowana jak przestępca"

Chizumie Dyer
Źródło: YouTube Screenshot/Christian Concern

Pastor z Wielkiej Brytanii świętuje zwycięstwo prawne po tym jak otrzymała surową karę za prowadzenie na zewnątrz nabożeństwa dla bezdomnych.

W lutym 2021 roku, pastor Chizumie Dyer została ukarana przez policję grzywną w wysokości 21 tysięcy dolarów za to, że w czasie lockdownu z powodu COVID dzieliła się Ewangelią w jednej z najgorszych dzielnic Nottingham. Adwokaci z Christian Legal Centre (CLC) poinformowali, że w grudniu tego roku, Magistrates Court (Sąd pokoju dla drobnych spraw i wstępnych przesłuchań) w Nottingham orzekł na korzyść pastor Dyer i nakazał, by państwo pokryło koszty jej opłat sądowych.

„Czuję ulgę, jestem podekscytowana” – powiedziała Dyer w wywiadzie dla BBC News. „Wyrzucenie tej sprawy z sądu to duże uczucie ulgi. Stanęliśmy za najbardziej bezbronnymi, gdy inni nie chcieli, albo nie mogli. Mieliśmy ludzi, którzy pilnie potrzebowali naszego wsparcia, i takich, którzy powiedzieli, że zapobiegliśmy ich samobójstwu”.

„nielegalne zgromadzenie”

W lutym tego roku, prawie trzydzieści osób wzięło udział w prowadzonym przez Dyer nabożeństwie na powietrzu, na którym śpiewano, modlono się i zjedzono wspólny, gorący posiłek – donosi CLC.

Chociaż w czasie nabożeństwa pastor Chizumie Dyer trzymała się właściwych wytycznych, funkcjonariusz policji zgłosił je swoim zwierzchnikom, którzy uznali je za „nielegalne zgromadzenie”.

„Gdy nas poinformowali i powiedzieli: 'W porządku, możecie kontynuować, ale musicie przejść na kościelny parking’, przenieśliśmy się na parking, ale znowu zaczęli nas nagabywać” – powiedziała Dyer. „Wychodzimy do bezdomnych, narkomanów, a potraktowanie nas za to jak przestępców było kompletnie druzgoczące”.

„Byłam rozczarowana policją” – dodała pastor Chizumie Dyer. „Byłam w tym czasie bardzo rozczarowana, bo trzeba wiedzieć, że byliśmy bardzo otwarci, i będziemy współpracować z policją, bo naszym celem nigdy nie było sprzeciwianie się jakimkolwiek zasadom”.

Ostatecznie Dyer ma nadzieję, że jej sprawa zademonstruje, jak ważną rolę wśród poszkodowanych pełni służba uliczna.

„Mam nadzieję, że moja historia pokaże ludziom istotną rolę, jaką chrześcijańska służba uliczna pełni w naszym kraju” – zauważyła Chizumie Dyer.

Autor: Andrea Morris

Źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button