Ze świata

Parlamentarzystka na policji z powodu swoich chrześcijańskich poglądów na seksualność

Paivi Rasanen

Chrześcijańska członkini parlamentu Finlandii już po raz trzeci przesłuchiwana jest przez policję w związku ze swoimi tradycyjnymi poglądami na temat rodziny i małżeństwa.

Päivi Räsänen, była minister spraw wewnętrznych Finlandii, 25 sierpnia ponownie zmierzyła się z pytaniami z powodu komentarzy, jakie wypowiedziała w zeszłym roku w audycji radiowej.

Biorąc udział w programie YiePuhe, Räsänen przedstawiła konserwatywną perspektywę na seksualność.

Przesłuchania prowadzone są przez policję w ramach przedprocesowego dochodzenia w sprawie komentarzy Räsänen, wszczętego na polecenie fińskiego prokuratora generalnego.

Räsänen oskarża się o „agitację etniczną”, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.

Pisząc na Facebook’u, parlamentarzystka broniła swojego prawa do publicznego wyrażania chrześcijańskich przekonań i oznajmiła, że nikt nie zmusi jej do milczenia.

„Nie wycofam się ze swoich poglądów” – napisała.

„Te dochodzenia policyjne dotyczą tego, czy publiczne wyznawanie i uczenie biblijnych poglądów na temat relacji człowieka z Bogiem jest legalne.

„Będę bronić mojego prawa do wyznawania wiary, aby nikt inny nie został pozbawiony własnego prawa do wolności religii i mowy.

„Trwam na stanowisku, że moje wypowiedzi są legalne i nie powinny być cenzurowane. Nie wycofam się ze swoich poglądów. Nie dam się zmusić do ukrywania swojej wiary” – oznajmiła Räsänen.

Paul Coleman, dyrektor naczelny Alliance for Defending Freedom International (ADF), organizacji wspierającej obronę prawną Räsänen, powiedział, że przepisy prawne o mowie nienawiści tworzą klimat cenzury.

„W wolnym społeczeństwie każdy powinien mieć wolność dzielenia się swoimi przekonaniami bez lęku przed cenzurą” – stwierdził.

„To fundament każdego wolnego i demokratycznego społeczeństwa” – mówił dalej Coleman. „Uznawanie mowy za niezgodną z prawem na podstawie tak zwanych praw o 'mowie nienawiści’ ucisza ważne debaty publiczne i stanowi poważne zagrożenie dla naszych demokracji.

„Tego typu sprawy tworzą kulturę strachu i cenzury, i w całej Europie stają się stanowczo zbyt powszechne”.

Autor: zespół Christian Today

Źródło: Christian Today

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button