PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Wyrok dożywocia dla pastora za sms’y podtrzymany

Zafar Bhatti

Pakistański pastor Zafar Bhatti od lipca 2012 roku przebywa w więzieniu z powodu oskarżeń o wysyłanie bluźnierczych sms-ów. W maju 2017 zasądzono mu wyrok dożywotniego więzienia. Pastor zaprzecza, aby wysyłał sms-y. Mówi, że telefon, którego dotyczy sprawa, nie był nawet na niego zarejestrowany.

„Podtrzymany wyrok, pomimo przedstawienia nowych dowodów wskazujących na niewinność pastora”

Po wielokrotnie przekładanych rozprawach apelacyjnych, sąd w Rawalpindi 22 czerwca 2021 podtrzymał wyrok, pomimo przedstawienia nowych dowodów wskazujących na niewinność pastora. Jego prawnicy chcą teraz zwrócić się do Sądu Najwyższego.

Pastor Zafar ma wiele dolegliwości zdrowotnych. Zdiagnozowano u niego cukrzycę, miał także dwa ataki serca w 2019 roku i kolejny we wrześniu 2020. Ma również słaby wzrok, jesienią ma mieć operację zaćmy, którą można było zaplanować dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu.

Módlmy się…

Przynośmy nadal w modlitwie pastora Zafara, prosząc Boga o bardzo potrzebne uzdrowienie, o odnowienie sił i odwagę podczas oczekiwania na pomyślne rozpatrzenie sprawy przez Sąd Najwyższy.

Zanim to nastąpi, niech Zafar doświadcza cudownego pokoju i nadziei, które pochodzą ze znajomości Chrystusa jako swojego Zbawiciela i niech Duch Święty będzie jego Orędownikiem, Obrońcą i Wybawicielem. Módlmy się także za żonę pastora, Nawab, która niedawno doznała obrażeń wskutek upadku.

Niech przez moc Ducha Świętego otrzyma potrzebne uzdrowienie i zachętę.

Źródła: International Christian Concern, Morning Star News, Church in Chains
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Pakistan: Dwóch chrześcijan oskarżonych o bluźnierstwo

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button