Ze świata

Pakistan: Uniewinnienie chrześcijanina oskarżonego o bluźnierstwo

Więzienie

5 października, Sąd Najwyższy w Lahaurze uniewinnił Sawana Masiha. W więzieniu spędził ponad sześć lat, ponieważ został skazany na śmierć za bluźnierstwa.

Sprawa oskarżonego o bluźnierstwo – uniewinnienie

Aresztowano go w 2013 r. na podstawie zeznań sąsiada, który twierdził, że podczas rozmowy Sawan Masih nazwał Mahometa fałszywym prorokiem. Sawan zaprzecza tym oskarżeniom. Uważa, że są częścią planu, aby pozbyć się chrześcijan z lokalnej społeczności i przejąć ich majątki na cele przemysłowe.

Od 2014 r., kiedy skazano Sawana, wielokrotnie składane były odwołania od wyroku, a sprawy w sądach odwoławczych toczyły się z opóźnieniami. W Pakistanie oskarżenia o bluźnierstwo, są często nadużywane i wykorzystywane przeciwko chrześcijanom.

Chwalmy Boga za dobrą wiadomość

Módlmy się o to, żeby Sawan mógł jak najszybciej wrócić do swojej rodziny. Niech Pan nadal opiekuje się jego żoną Sobią i trójką ich dzieci. Z niepokojem czekają na jego bezpieczne wyjście z więzienia.

Pamiętajmy o wielu innych chrześcijanach w Pakistanie, którzy są narażeni, na szykany ze strony władz i współobywateli z powodu wiary.
Módlmy się, by w Pakistanie uznano, że prawo o bluźnierstwie jest nadużywane i aby zostały podjęte działania w celu zaprzestania niesprawiedliwego traktowania chrześcijan i osadzania ich w więzieniach.

Źródła: International Christian Concern, Church in Chains, Aljazeera, AsiaNew
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne
Pakistan: Konflikt rodzinny i oskarżenie o bluźnierstwo

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button