Ze świata

Pakistan: Rozprawa apelacyjna pastora opóźnia się kolejny raz

Zafar Bhatti

Pakistański pastor Zafar Bhatti trafił do więzieniu w lipcu 2012 r., oskarżony o wysyłanie bluźnierczych wiadomości tekstowych. 5 lat później skazano go na dożywotnie więzienie. Wyrok ten zapadł na podstawie zarzutów o bluźnierstwo, którym Zafar nadal zaprzecza. W czerwcu tego roku sąd apelacyjny podtrzymał wyrok pomimo sprzecznych dowodów.

Sprawa ponownie rozpatrywana… Módlmy się.

18 października sędzia sądu apelacyjnego zdecydował nie rozpatrywać sprawy pastora, ale odesłać ją do ponownego rozpatrzenia przez sąd niższej instancji. Ta decyzja oceniana jest jako kolejne niepotrzebne opóźnienie w postępowaniu apelacyjnym oskarżonego chrześcijanina. Prawnicy pastora Zafara rozważają teraz skierowanie tej sprawy do Sądu Najwyższego.

Módlmy się za pastora Zafara, który z powodu ciągłych opóźnień wciąż przebywa w więzieniu. Niech Bóg nie tylko wesprze tego cierpliwego wierzącego, odnawiając jego siły podczas oczekiwania na oczyszczenie z zarzutów.

Niech dostarczy mu również sposobności do składania świadectwa o Chrystusie strażnikom więziennym i innym więźniom. Ponadto prośmy Pana, aby udzielił mądrości prawnikom pastora Zafara. Podczas tego przedłużającego się okresu rozłąki z najbliższymi, niech Bóg napełnia pastora Zafara, jego rodzinę i przyjaciół swoim pokojem, pociechą i zachętą.

Źródło: Church in Chains
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Powiązane: Pakistan: Wyrok dożywocia dla pastora za sms’y podtrzymany

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button