PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Rozprawa apelacyjna Asii Bibi odroczona

Asia BibiRozprawa apelacyjna Asii Bibi przed Sądem Najwyższym Pakistanu, skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, została bezterminowo odroczona, gdy jeden z trzech sędziów, Muhammad Iqbal Hameed-ur-Redman, odmówił wysłuchania jej sprawy. Swoją decyzję tłumaczył tym, że nie mógłby orzekać w sprawie Asii Bibi, ponieważ przewodniczył rozprawie apelacyjnej w sprawie Mumtaza Qadriego, który został skazany za zabójstwo Salmaana Taseera, czołowego liberalnego polityka pakistańskiego, który walczył o uwolnienie Asii Bibi.

Adwokat Asii Bibi, Saif-ul-Mulook, powiedział, że znalezienie nowego sędziego i wyznaczenie terminu kolejnej rozprawy apelacyjnej zajmie prawdopodobnie tygodnie, jeśli nie miesiące.

Asia Bibi przebywa w więzieniu od 2009 r. Jej rodzina otrzymuje pogróżki i musi się ukrywać. W marcu tego roku tysiące osób protestowało przed gmachem pakistańskiego parlamentu domagając się egzekucji Asii Bibi. Za jej głowę została wyznaczona nagroda. W czasie dzisiejszej rozprawy gmachu Sądu Najwyższego w Islamabadzie strzegło setki funkcjonariuszy z policyjnych oddziałów prewencji.

Jak podaje World Watch Monitor, około 150 czołowych duchownych muzułmańskich (muftich) z radykalnego ugrupowania islamistycznego Sunni Tehreek wydało oświadczenie, w którym domagają się, aby rząd powiesił Asię Bibi i wszystkich innych więźniów skazanych za bluźnierstwo. Żądają również, aby w trybie przyśpieszonym zakończyć wszystkie trwające procesy. Wydali również ustne orzeczenie, że wszyscy, którzy ocaliliby oskarżonych o bluźnierstwo lub pomagaliby w ich uratowaniu, powinni zostać zabici.

⚫ Módlmy się , aby Pan Bóg podtrzymywał Asię Bibi, jej męża i dzieci swoim nadprzyrodzonym pokojem.
⚫ Módlmy się , aby Asia Bibi mogła w końcu wyjść na wolność i zamieszkać razem z rodziną w bezpiecznym miejscu.
⚫ Módlmy się , aby haniebne zapisy prawne o bluźnierstwie zostały ostatecznie usunięte z pakistańskiego Kodeksu Karnego.

/Źródło: BBC, The Guardian, World Watch Monitor/
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button