PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Muzułmanie chcą usunięcia krzyża w czasie otwarcia kościoła

krzyż
Zdjęcie symboliczne

Kościół Nazareński to jedyne miejsce chrześcijańskiego kultu w Tibba Sultanpur, dużym mieście w pakistańskiej prowincji Pendżab. Początkowo jego członkowie spotykali się w domach, ale gdy zgromadzenie powiększyło się do około 80 osób, postanowiono wybudować budynek, w którym rozwijający się kościół mógłby wspólnie się modlić. Według pastora Yaqooba, sąsiedzi z wyprzedzeniem zostali poinformowani o planach budowy. Nikt nie wniósł sprzeciwu i w lipcu zaczęto prace budowlane.

Usunięcie krzyża w czasie otwarcia kościoła

Gdy 29 sierpnia kościół zebrał się, by po raz pierwszy wspólnie modlić się w swoim nowym budynku, wokół zaczęli gromadzić się protestujący.

Podburzeni retoryką duchownych z miejscowego meczetu, twierdzili, że budynek jest nielegalny. Tłum otoczył miejsce kultu, żądając usunięcia krzyża ze szczytu kościelnego budynku. Dalszym zniszczeniom i aktom przemocy zapobiegł zakaz kontynuowania prac budowlanych.

Mimo to, chrześcijanie są teraz bojkotowani przez członków miejskiej społeczności.

Módlmy się…

Módlmy się za pastora Yaqooba i innych liderów reprezentujących Kościół Nazareński, szukających Bożej mądrości i prowadzenia w podejmowaniu kolejnych kroków, by nieść swojej społeczności przesłanie o Bożym zbawieniu.

Mimo sprzeciwu, jakiego doświadcza ta wierna społeczność kościelna, niech Bóg posłuży się ich obecnością jako mocnym świadectwem ewangelii na zdominowanym przez muzułmanów obszarze, prowadząc wielu innych mieszkańców miasta i okolic do Jezusa, naszego zmartwychwstałego Zbawiciela, który pragnie cieszyć się osobistą więzią z całym swoim stworzeniem.

Źródła: UCA News, Info Chretienne
Za Głos Prześladowanych chrześcijan

Podobne: Pakistan: Grozili mu śmiercią bo chrześcijanom nie wolno awansować

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button