PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Krwawy zamach i antychrześcijańskie zamieszki w Islamabadzie

Krwawy zamachW Wielkanoc w pakistańskim mieście Lahore jedno z islamistycznych ugrupowań Talibów przeprowadziło bestialski zamach samobójczy wymierzony w chrześcijan. Zginęło ponad 70 osób, zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, a ponad 350 odniosło poważne obrażenia. Wśród ofiar są głównie kobiety i dzieci, gdyż zamach przeprowadzono w pobliżu placu zabaw w parku Gulshan-e-Iqbal.

Gulshan-e-Iqbal to bardzo atrakcyjny i popularny park położony w północno-zachodnim rejonie Lahore. W dni świąteczne w parku jest zawsze mnóstwo rodziców z dziećmi. Po wielkanocnych nabożeństwach wiele rodzin chrześcijańskich z różnych rejonów Lahore przyjechało tam w celu rekreacyjnym.

Jeden z liderów chrześcijańskich z Lahore, który już wcześniej wyrażał obawy, że może dojść do podobnego ataku, wezwał chrześcijan do modlitwy: „Módlcie się, proszę, za pogrążonymi w żałobie i rannymi. Potrzebujemy więcej modlitw!”.

Także w minioną niedzielę tysiące wzburzonych islamistów wyszło na ulice stolicy Pakistanu Islamabadu. W wyniku gwałtownych starć z siłami rządowymi śmierć poniosły przynajmniej trzy osoby, a kilka innych zostało rannych. Protestujący domagali się natychmiastowej egzekucji Asii Bibi, chrześcijanki skazanej na śmierć za bluźnierstwo, której apelacja jest właśnie rozpatrywana przez Sąd Najwyższy Pakistanu.

Módlmy się o ochronę i pokój dla chrześcijańskiej społeczności w Lahore i całym Pakistanie, pamiętając zwłaszcza o pogrążonych w żałobie i rannych w wyniku niedzielnego ataku. Módlmy się o rząd pakistański, aby podjął zdecydowane kroki w celu zdławienia terroryzmu. Módlmy się, aby chrześcijanie w Pakistanie byli w stanie okazywać miłość tym, którzy chcą ich krzywdzić, aby ich prześladowcy zostali poruszeni i przemienieni przez ewangelię Jezusa Chrystusa. Prośmy Boga o ochronę i pokój dla Asii Bibi i innych pakistańskich chrześcijan przebywających w więzieniu z powodu wiary. Módlmy się także o ich rodziny i prośmy Boga, by wyszli na wolność.

Źródło: Release International
Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button