Prześladowania

Pakistan: Kara dożywotniego więzienia za zamordowanie chrześcijanina

PakistanW Pakistanie trzech muzułmanów zostało skazanych na dożywotnią karę więzienia (czyli na 25 lat według pakistańskiego prawa) za zabicie chrześcijanina. Każdy z mężczyzn musi zapłacić rodzinie około 810 Euro kary. Organizacja Open Doors, która wstawia się za prześladowanymi chrześcijanami na całym świecie, prosi o modlitwę za brata zabitego chrześcijanina.

Ryzyko zemsty ze strony ekstremistycznych muzułmanów z powodu wyroku z 7 lipca jest wysokie. Pakistan stoi na 11 miejscu indeksu prześladowanych chrześcijan Open Doors. Lista ta wskazuje kraje, w których chrześcijanie są najbardziej dyskryminowani i prześladowani ze względu na swoją wiarę.

Sąd w Mian Channu (dzielnica Khanewal) w prowincji Punjab uznał, że Ghulam Rasool, Amjad Iqbal und Kashir Saleem 9 marca zeszłego roku torturowali a następnie zabili 36-letniego Rasheed Masih’a. Według zeznań jego brata Asi’ego Rasheed wzbraniał się przed przyjęciem islamu mimo gróźb ze strony radykalnych muzułmanów. Także grupie konkurencyjnych handlarzy nie podobał się jego sukces handlowy. Masih zajmował się handlem ziemniakami. Podczas spotkania handlowego w pewnym gospodarstwie rolnym trzech skazanych już mężczyzn próbowało ponownie wymusić na mężczyźnie konwersję na islam. Kiedys Masih odmówił, zabili go żelaznymi prętami. Jego zwłoki oprawcy zostawili na poboczu jezdni niedaleko Kothi Nand Singh.

Groźby pojawiały się już wcześniej

Rasheed Masih uchodził za zaangażowanego chrześcijanina. On i jego brat Ais byli przez ponad pół roku zastraszani przez radykalnych muzułmanów. Mimo tego wiernie trwali w swojej wierze w Chrystusa.

Źródło: Compass Direct
tłum. OpenDors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button