Prześladowania

Pakistan: Dwoje chińskich studentów zabitych przez ISIS

Li Xinheng i Lu Ling Lin
amordowani studenci, Li Xinheng i Lu Ling Lina. Zdjęcie: VOM USA

Dwoje chińskich studentów, których pakistański rząd oskarżył o „głoszenie kazań”, zostało w maju uprowadzonych i zabitych przez członków samozwańczego Państwa Islamskiego (ISIS). Młodzi chińscy obywatele, Li Xinheng i Lu Ling Lina, mieszkali w Quetta, gdzie przygotowywali się do zawodu nauczyciela w miejscowej szkole językowej.

24 maja ich samochód został zatrzymany

przez mężczyzn przebranych za funkcjonariuszy policji. Studenci zostali wyciągnięci na zewnątrz i siłą zaprowadzeni do innego samochodu, podczas gdy trzeci chiński student zdołał uciec. Jakiś miejscowy, który próbował im pomóc, został postrzelony w stopę. W reakcji na zajście wojsko pakistańskie dokonało nalotu na kryjówkę bojowników ISIS, zabijając 12 z nich. Niestety, gdy doszło do wojskowej interwencji, dwoje chińskich zakładników już nie żyło.

Gdy inni, mieszkający w Pakistanie obcokrajowcy, usłyszeli o tragicznym wydarzeniu, zaczęli słusznie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Podobne obawy ma też wielu chrześcijan w Chinach, zmuszanych w swojej ojczyźnie do milczenia w tej sprawie. Chińscy chrześcijanie są terroryzowani groźbami za wypowiadanie się na temat braku stosownej reakcji chińskiego rządu na dokonane morderstwa. Władze aresztowały w związku z tym już cztery osoby.

Gdy Państwo Islamskie oznajmiło, że zabiło dwoje studentów, w pewnej kontrolowanej przez władze chińskiej gazecie stwierdzono, że przyczyną morderstw była „nielegalna praca misyjna” młodych ludzi. Odpowiedzialnością za to obciążono koreańskich misjonarzy, z którymi zamordowani studenci byli związani. Chińskie władze odmówiły pomocy pakistańskiemu wojsku w próbie ratowania uprowadzonych; odmówiły też podejmowania jakichkolwiek własnych prób w tym kierunku.

Módlmy się za rodziny,

przyjaciół i współpracowników zamordowanych studentów. Módlmy się też za 11 innych chińskich studentów, którzy w wyniku tego tragicznego zajścia zostali odesłani do domu. Prośmy Pana, by dał im głęboką pociechę i pokój. Módlmy się też o Bożą ochronę dla chrześcijan w Pakistanie i Chinach.

Źródła: VOM USA, China Aid
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Isis czy komuniści – jedna chwała. Szatan z szatanem walczył nie będzie bo by jego królestwo upadło…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.