Prześladowania

Pakistan: Chrześcijanin zamęczony na śmierć

25 lutego, po ciężkim dniu pracy na polu, Saleem Masih poszedł do studni, by się umyć. Muzułmański właściciel ziemski, Sher Dogar, wpadł w gniew i oskarżył go o zanieczyszczanie wody. Wyzwał on Saleema od brudnych chrześcijan i przysiągł dać mu nauczkę.

Pogrzeb Saleema Masiha. Facebook / PCLJ

Dogar i inni zaciągnęli Saleema na farmę, gdzie skuli go łańcuchami i zaczęli torturować.

Przemoc trwała godzinami, aż mężczyzna z bólu stracił przytomność. Następnego dnia rano do jego domu przyjechali policjanci i kazali członkom rodziny udać się na farmę Dogara. Znaleźli tam skutego łańcuchami Saleema. Po ubłaganiu właściciela farmy, rodzina w końcu go oswobodziła i zabrała do szpitala.

Po udzieleniu pierwszej pomocy w miejscowym szpitalu Saleema przewieziono do Lahore z powodu poważnych obrażeń wewnętrznych. Niestety mężczyzna nie wybudził się ze śpiączki i 28 lutego zmarł w szpitalu.

Pomimo jednoznacznych dowodów i złożenia doniesienia na policji, rodzina Saleema nie liczy na to, że odpowiedzialni zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawcy mają spore wpływy w okolicy. Policja naciskała na rodzinę, by zawarła ugodę ze sprawcami. 2 marca we wsi Baguyana odbyła się ceremonia pogrzebowa, w której uczestniczyli okoliczni chrześcijanie.

Pamiętajmy w modlitwach o rodzinie i przyjaciołach Saleema. Módlmy się, by sprawiedliwości stało się zadość, a odpowiedzialni za okrutny atak zostali skazani.

Źródła: CLAAS, UCA News, Pakistan Center for Law and Justice, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.