Prześladowania

Pakistan: Chrześcijanin oskarżony o bluźnierstwo, bo wierzy, że Jezus jest…

Zeenat matka Ashfaqa
Zeenat, matka Ashfaqa, modli się, by jej syn był bezpieczny. Zdjęcie: World Watch Monitor

Właściciel sklepu rowerowego Ashfaq Masih (28 l.) został aresztowany 15 czerwca w Lahaurze za „brak szacunku” dla muzułmańskiego proroka Mahometa. Powiedział bowiem jednemu ze swych klientów, że dla chrześcijan Jezus jest ostatnim prawdziwym prorokiem.

Oskarżenie wniósł właściciel sąsiedniego sklepu, Muhammad Ashfaq, który dołączył do tłumu gromadzącego się wokół sklepu Masiha na wieść o prowadzonym sporze. W wywiadzie dla World Watch Monitor powiedział:

„Większość moich klientów to chrześcijanie. Jednak od siedemnastu lat, odkąd prowadzę ten sklep nie było tu żadnej kłótni na tle religijnym. Masih przejął ten sklep dwa lata temu i jest to pierwsza taka kłótnia. Jednak kilkoro dzieci powiedziało nam, że miał zwyczaj rozmawiać o religii”.

Matka Masiha, Zeenat, powiedziała z kolei, że jej syn „jest prostym człowiekiem,

nie kłamie i nie angażuje się w dyskusje religijne”. „Modlę się tylko, by Bóg zapewnił mu bezpieczeństwo” – dodała.

Prawnik Masiha, Riaz Anjum, powiedział, że złoży wniosek o zwolnienie za kaucją. Dodał też, że „ta rodzina jest bardzo biedna i ukrywa się teraz” oraz że „jest w kontakcie z policją i starają się, by mogli wkrótce wrócić do swego domu”.

Chrześcijanie w Pakistanie stanowią zaledwie 1,5% populacji,

jednak ponad jedna czwarta (187) z 702 odnotowanych w latach 1990-2014 oskarżeń o „bluźnierstwo” skierowana była przeciw chrześcijanom. Z powodu tych oskarżeń kilka chrześcijańskich dzielnic zostało podpalonych. W 2013 roku, na przykład, spłonęło ponad 100 należących do chrześcijan domów w osiedlu Józefa w Lahaurze.

Od września 2016 roku więziony jest z powodu oskarżenia o bluźnierstwo szesnastoletni chrześcijanin, Nabeel Masih. Zarzuca mu się, że „polubił” i przekazał dalej post na Facebooku, w którym „zniesławiono i nie okazano szacunku” muzułmańskiemu sanktuarium Al-Kaba w Mekce. Już dwa razy odmówiono mu zwolnienia za kaucją, mimo że, jak utrzymuje jego prawnik, powinien zostać zwolniony jako niekarane wcześniej dziecko.

Módlmy się o Bożą ochronę dla Ashfaqa i Nabeela. Prośmy też Boga, by doprowadził do ich uwolnienia.

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker