Prześladowania

Pakistan: Budynek kościoła zniszczony podczas kwarantanny

Ataka na kościół w Kala Shah Kaku
Członkowie kościoła zebrani po ataku. Zdjęcie: Facebook / Christians in the World

9 maja w mieście Kala Shah Kaku w stanie Pendżab grupa muzułmanów zdewastowała zielonoświątkowy Kościół Trójcy, prawdopodobnie w związku ze sporem o prawo własności gruntu. Grupie przewodził miejscowy pośrednik w obrocie nieruchomościami, który twierdzi, że ziemia należy do niego. Mężczyźni zniszczyli bramę i mur wokół kościoła. Następnie weszli do budynku, złamali krzyż, zniszczyli ścianę i grozili spaleniem budynku oraz przebywających tam chrześcijan. Na miejsce wezwano policję, ale napastnicy zdążyli uciec przed przyjazdem funkcjonariuszy.

Pastor Samuel Hadayat, który prowadzi ten kościół od 22 lat powiedział, że w zeszłym roku zakupiono działkę o powierzchni 101 m2 sąsiadującą z kościołem, aby pomieścić coraz liczniejsze zgromadzenie. Jednak w ostatnim czasie poprzedni właściciele gruntu zaczęli naciskać na chrześcijańską społeczność, aby zrzekła się nabytej działki. Liderzy kościoła uważają, że mają tytuł prawny do całej nieruchomości, w tym także do gruntu zakupionego w zeszłym roku.

Kiedy ze względu na kwarantannę zamknięto kościół, napastnicy wykorzystali sytuację i przeprowadzili atak.

W raporcie policyjnym pastor Samuel Hadayat zeznał: „Próbowali sprowokować walkę między chrześcijanami a muzułmanami i wzniecić nienawiść między obiema religiami.” Senator z Pendżabu, Kamran Michael, obiecuje doprowadzić do aresztowania osób odpowiedzialnych za atak. Powiedział, że „terroryzmem jest ranienie uczuć religijnych w społeczności”.

Módlmy się, aby ten spór mógł być rozstrzygnięty polubownie w drodze mediacji. Niech Boża sprawiedliwość zatryumfuje i przyniesie przemianę serc sprawców tego ataku. Módlmy się, aby ten kościół dawał w swoim otoczeniu świadectwo miłości Chrystusowej, łaski i przebaczenia.

Źródła: Centre for Legal Aid Assistance and Settement, Outlook India, UCA News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.