PrześladowaniaZe świata

Pakistan: Brat Shabhaza Bhattiego zagrożony śmiercią

PakistanMinęło już prawie trzy lata od zabójstwa Shahbaza Bhattiego, członka pakistańskiego parlamentu i ministra ds. mniejszości, który opowiadał się przeciwko kontrowersyjnej ustawie o bluźnierstwie. Obecnie życie jego starszego brata, Paula Bhati, jest także zagrożone. Paul Bhatti otrzymał niedawno list od pakistańskich organizacji terrorystycznych Tehrik-i-Taliban i Lashkar-i-Jhangvi, ostrzegający go, że podzieli los swego brata, jeśli będzie nadal domagał się sprawiedliwości w jego sprawie. Innym prawnikom i świadkom zaangażowanym w sprawę Shahbaza także grożono śmiercią.

Paul Bhatti mieszkał we Włoszech, gdy jego brat został zamordowany w dniu 2 marca 2011 r.,

jednak szybko wrócił do swojego kraju, aby przejąć przewodnictwo w Lidze Mniejszości Pakistanu (All-Pakistan Minorities’ Alliance), którą założył jego brat. Mówi, że jego pragnieniem jest, aby mówić w imieniu osób marginalizowanych i uciśnionych w Pakistanie, walczyć o lepszą edukację i możliwości dla ubogich i dyskryminowanych. W Pakistanie często są to chrześcijanie, którzy stanowią około dwóch i pół procent populacji.

„W sytuacji braku stabilności, najbardziej cierpią grupy mniejszościowe, zwłaszcza mniejszość chrześcijańska, która należy do najbiedniejszego sektora w Pakistanie ” – powiedział Paul Bhatti.

Prośmy Pana, aby chronił i zachowywał Paula, członków jego rodziny i wszystkich tych, którzy wspierają go w działaniach na rzecz mniejszości w Pakistanie. Módlmy się też, aby prawnicy i naoczni świadkowie, którzy stoją w obliczu zagrożeń, doświadczali pocieszającej obecność Boga, przypominającej im, aby z Niego czerpali siłę na każdy dzień. Módlmy się też, aby sprawcy zabójstwa Shahbaza zostali pociągnięci do odpowiedzialności i przez posługę Ducha Świętego, uwierzyli w Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela.

Źródła : World Watch Monitor, Christian Solidarity Worldwide
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker