Prześladowania

Pakistan: 29 marca kolejna rozprawa dotycząca Humy Younus

Módlmy się o uwolnienie Humy

4 marca odbyło się posiedzenie krajowego Sądu Najwyższego w sprawie Humy Younus, nastoletniej chrześcijanki zmuszonej do ślubu z muzułmaninem. Nie przyniosło ono jednak żadnego postępu. Kolejną rozprawę zaplanowano na 29 marca.

Na rozprawie 4 marca Huma nie pojawiła się w sądzie. Jako dokumenty potwierdzające jej wiek rodzice przedstawili sądowi akt chrztu i świadectwo szkolne, ale sąd zignorował te dowody. Sędzia postanowił dać policji więcej czasu na ustalenie wieku Humy. Nagina, matka dziewczynki, poinformowała sąd, że policyjny śledczy, Akhtar Hussain, zna miejsce pobytu jej córki, ale nie ujawnił go, ponieważ wspiera porywaczy. Sąd nakazał Hussainowi przyprowadzić Humę na rozprawę 29 marca, aby poddać ją badaniom lekarskim mającym ustalić jej wiek.

Huma (14 l.) została 10 października uprowadzona z domu i przewieziona 600 kilometrów dalej. Rodziców poinformowano, że „nawróciła się” na islam i „poślubiła” swojego porywacza. Wymuszone małżeństwa są legalne w Pakistanie, jednak w przypadku osoby poniżej 18 roku życia wymagana jest zgoda opiekunów.

Módlmy się o bezpieczeństwo Humy w czasie poprzedzającym rozprawę. Prośmy Boga, aby sąd wydał sprawiedliwy wyrok oraz starał się ochronić tę młodą dziewczynę przez dalszym wykorzystywaniem. Módlmy się też o pokój dla rodziców Humy w tym czasie niepewności i bezradności.

Publikowaliśmy inf. o tym:
Pakistan: Porwana 14-latka, zmuszona do małżeństwa i zmiany religii
Sąd orzeka przeciwko porwanej 14-letniej chrześcijance. „Chrześcijanki stale są celem.”

Źródło: UCA News
Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.