Ze świata

Otwartość na Bliskim Wschodzie na ewangelię

Jordania

Ludzie w krajach takich jak Irak, Jordania czy Liban, stoją często podczas kwarantanny przed wyborem takim jak: umrzemy z głodu czy zaryzykujemy zarażeniem? Jednakże w środku chaosu społeczności chrześcijańskie przeżywają duży wzrost liczebności.

Irak, Jordania i Liban są bardzo mocno dotknięci poprzez pandemię koronawirusa i konieczność kwarantanny. Liban parę dni po podjęciu poluzowania kwarantanny został objęty kolejną kwarantanną, po tym jak liczba zachorowań wzrosła. „Jest wiele osób, które w ubiegłych dwóch miesiąc nie miały możliwości podjęcia pracy, wielu z nich nie dostało żadnej pomocy” relacjonuje Jane (z powodów bezpieczeństwa imię zostało zmienione), współpracująca w służbie modlitewnej „Cry out now”, która ma do czynienia również z miejscami pracy i społecznościami chrześcijańskimi na bliskim wschodzie. Jeśli ludzie stoją przed wyborem, w domu z głodu umierać lub ryzykować zarażeniem na ulicy, ale przynieść jedzenie do domu, wielu z nich zdecyduję się na ostatnią możliwość.

Pięciogodzinne spotkanie modlitewne

W środku pandemii – i w środku Ramadanu – powstaje duża przestrzeń otwartości na Jezusa i chrześcijańskie wyznanie wiary. „Nie chce umniejszać zwątpienia, jaką tamtejsza ludność przeżywa, ale jednocześnie chciałabym opowiedzieć o tym, że Jezus w tym ich zwątpieniu ich spotyka” z relacji Jane wynika, że nabożeństwa online są mocniej „odwiedzane” niż społeczności chrześcijańskie przed koronawirusem. Spotkania modlitewne w całym regionie zgromadzają coraz więcej osób. „Znam grupę, która każdego dnia przez 5 godzin modli się o przebudzenie w sąsiednich krajach”.

Dodatkowo istnieją grupy ludzi, którzy w przeszłości byli bardzo zamknięci na studium biblijne i nagle mówią „My chcemy ją studiować, chcemy wiedzieć, co Jezus mówi”. Wszystko to dzieje się w związku z Ramandanem. Jane w napięciu oczekuje na to co wyniknie z aktualnego kryzysu. „Bóg zaskoczy nas żniwami, które będą w tych czterech krajach i użyje kreatywnych dróg, aby je osiągnąć”.

Autor: Rebekka Schmidt
Quelle: Livenet / Mission Network News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button