Świadectwa

Opętana przez demona dziewczyna zostaje uwolniona

AzjaRodzina Yatharth bardzo bała się o nią. Zdrowa i pełna wigoru dziewczyna teraz była poza kontrolą. Jej nieprzewidywalne zachowanie sugeruje, że może ona przechodzić załamanie nerwowe. Jednakże prawda była bardziej przerażająca. Yatharth urodziła się w plemieniu w odległej części Azji. Jej rodzina gorliwie służyła swym tradycyjnym bogom i boginiom. Brali udział w rytuałach mających na celu uspokojenie bogów. Jak tylko dziwne zachowanie Yatharth się zaczęło składano dary i modlitwy do bogów w jej imieniu. Ale bogowie milczeli. Młoda dziewczyna zachowywała się jeszcze bardziej nieprzewidywalnie.

Mogli powiedzieć, że była w jakimś ataku ale nie rozumieli tego co się z nią dzieje. Gdy dary i modlitwy składane bogom nic nie dały rodzice dziewczyny wzięli trochę pieniędzy i zaczęli szukać jakiegoś ratunku dla córki. Lekarze nie byli w stanie jej pomóc. Nie mając więcej pieniędzy rodzice wrócili do wioski całkowicie pokonani.

Wtedy to Bóg przyprowadził do ich drzwi Mahim Singh Kolam

– misjonarza wspieranego przez GFA. Mahim jest pastorem w rozwijającym się kościele w wiosce gdzie Yatharth mieszka. Pastor słyszał historię dziewczyny i uznał, że jest ona opętana przez demony. Pastor odwiedził rodzinę i opowiedział im o Jezusie Chrystusie i Jego miłości. Zaprosił rodziców wraz z opętaną córką do kościoła gdzie wierni będą się za nią modlić.

Nie mając innej nadziei na uzdrowienie posłuchali pastora. Mahim i inni wierzący otoczyli opętaną i zaczęli się o nią modlić. Pan Bóg odpowiedział na ich modlitwy i Yatharth została uzdrowiona. Dziewczyna zrozumiała co się z nią stało i postanowiła pójść za Jezusem. Jej rodzina jednakże jest nadal sceptycznie nastawiona do uzdrowienia i wciąż skłania się do swej plemiennej religii.

Mahim prosi o modlitwę aby świadectwo Yatharth o miłości Chrystusa prowadziło wielu (w tym jej rodziców) do poznania Chrystusa.

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button