Ze świata

Okręg szkolny broni wpuszczenia do szkoły podstawowej Klubu „Szatan po lekcjach”

dzieci szkoła

Okręg szkolny w Illinois w USA stanął w obronie szkoły podstawowej po otrzymaniu od rodziców skarg na rozdawanie w szkole ulotek, promujących kontrowersyjny Klub „Szatan po lekcjach”, przeznaczonych dla uczniów od pierwszej do piątej klasy, sponsorowany przez organizację Satanic Temple.

„Hej dzieciaki, pobawmy się w Klubie 'Szatan po lekcjach'” – napisano na ulotkach udostępnionych w szkole podstawowej Jane Addams w Moline w Illinois.

Na Twitterze pojawiła się informacja, że zgodnie z ulotką, program klubu obejmuje „projekty naukowe, zagadki i gry, projekty artystyczne i rękodzielnicze, zajęcia na łonie natury”.

CBN News podaje, że po publikacji ulotki na mediach społecznościowych, wielu rodziców skrytykowało Okręg Szkolny Moline-Coal Valley.

„Wykopać każdego członka rady, który pozwolił na coś takiego. Przegłosować nowych ludzi ze zdrowym rozsądkiem, moralnością i etyką” – napisał na Twitterze jakiś rodzic.

Okręg szkolny szybko stanął w obronie decyzji szkoły podstawowej.

„Okręg nie dyskryminuje żadnych grup”

„Okręg nie dyskryminuje żadnych grup, które chcą wynajmować nasze pomieszczenia, w tym grup o powiązaniach religijnych” – napisano w oświadczeniu. „Grupy o powiązaniach religijnych znajdują się wśród tych, którym wolno wynajmować za opłatą nasze pomieszczenia”.

„W przeszłości okręg dopuszczał już tego typu grupy, czego przykładem jest Klub Dobrej Nowiny, wspólnota ewangelizacyjna dla dzieci, prowadzona w ramach zajęć po-lekcyjnych” – dodano. „Ulotki i materiały promujące tego typu grupy są dopuszczone tylko do wywieszania lub ekspozycji w holu, nie do masowej dystrybucji”.

Dalej okręg wyjaśnia: „Uczniowie lub rodzice mogą wziąć z holu taką ulotkę, jeśli chcą, co jest zgodne z polityką Okręgu. Proszę zauważyć, że Okręg musi zapewnić jednakowy dostęp do wszystkich grup, a uczniowie potrzebują zgody rodzicielskiej, aby uczestniczyć w dowolnym wydarzeniu po lekcjach. Naszym punktem skupienia wciąż pozostaje bezpieczeństwo uczniów i ich wyniki”.

Organizacja Satanic Temple (Świątynia Satanistyczna) pisze na swojej stronie internetowej: „Prozelityzm nie jest naszym celem i nie jesteśmy zainteresowani nawracaniem dzieci na satanizm. Kluby 'Szatan Po Szkole’ będą skupione na swobodnym dociekaniu i racjonalizowaniu, podstawach naukowych dla tego, co wiemy o świecie wokół nas. Wolimy, by dzieci doceniały otaczające ich cuda natury, zamiast bać się wiecznych horrorów nie z tego świata”.

Rodzic zwrócił się z prośbą do Świątyni Satanistycznej

Kurator Szkół Moline-Coal Valley, Rachel Savage, napisała w liście, że pewien rodzic ze wspomnianego okręgu zwrócił się z prośbą do Satanic Temple o udostępnienie swojego programu w szkole podstawowej, „aby rodzice mieli do wyboru różne punkty widzenia”, ponieważ jego szkoła proponuje „wspólnotę ewangelizacyjną dla dzieci”.

„Ulotki nie były rozdawane wszystkim uczniom” – napisała Savage, cytowana przez „New York Post”.

W listopadzie 2016 roku, szkoła podstawowa Point Defiance w Tacoma, w okręgu szkolnym w stanie Waszyngton, jako druga szkoła w kraju zaaprobowała program Klubu „Szatan po lekcjach” dla uczniów klas podstawowych.

„Rzecznik Satanic Temple, Tarkus Claypool, powiedział, że jakiś rodzic zwrócił ich uwagę na klub biblijny w obawie, że dzieci uczone są tam ewangelizowania innych dzieci. Claypool zauważył, że ich program uczy dzieci logiki, samodoskonalenia i rozumowania, i nie czci żadnego bóstwa” – podała w wiadomościach lokalna stacja informacyjna Q13 Fox.

Miesiąc wcześniej, Satanic Temple zainaugurowało ogólnokrajowy Klub „Szatan po lekcjach”, będący odpowiedzią na organizacje chrześcijańskie dla uczniów w szkołach publicznych.

Inicjatywa Satanic Temple jest reakcją na chrześcijański Klub Dobrej Nowiny, który organizował spotkania w szkołach publicznych w całym kraju.

Douglas Mesner, rzecznik i współzałożyciel Satanic Temple, posługujący się nazwiskiem Lucien Greaves, w rozmowie z The Christian Post powiedział, że obecność chrześcijańskiego klubu w szkołach publicznych „tworzy potrzebę przeciwwagi w opcjach poza programem lekcyjnym”.

Moises Esteves, wicedyrektor USA Ministries for Child Evangelism Fellowship (amerykańska służba ewangelizacji wśród dzieci), również w rozmowie z CP powiedział, że jego zdaniem Klub „Szatan” to „jeszcze jeden ateistyczny chwyt reklamowy”, który „nie ma mocy przetrwania”.

„Klub 'Szatan po lekcjach’ to po prostu kolejny, domagający się uwagi klub ateistyczny. Wybór maskotki ujawnia, że jego liderzy nienawidzą Boga i próbują sprowokować lub wystraszyć rodziców i szkoły” – powiedział Esteves. „Podobnie jak jego poprzednicy, taki klub wygaśnie, ponieważ rodzice nie postrzegają swoich dzieci jako pionków rozgniewanych ateistów w ich 'mieszance politycznego aktywizmu, krytyki religijnej i sztuki performance'”.

W 2021 roku, Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, w sprawie „Klub Dobrej Nowiny kontra Milford Central School”, orzekł głosowaniem 6 do 3, że wspólnota chrześcijańska ma prawo spotykać się w godzinach pozaszkolnych na terenie szkoły publicznej.

Autor: Anugrah Kumar

Źródło: Christian Today

Inne: Satanista przez 33 lata czcił zło, nienawidził chrześcijan, aż na podłodze swojej celi znalazł książkę

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button